Uudis

Sony avastas mälukaartidel kriitilise vea, mis võib pildid ja videod kasutuskõlbmatuks muuta

Mälukaart. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Sony postitas juunis suurema kärata oma veebilehele teadaande, kus märgitakse, et kolme seeria mälukaartidel avastati viga, mis võib kaardil olevad andmed kasutuskõlbmatuks muuta.

Viga mõjutab kolme seeria mälukaarte: SF-M, SF-M Tough ja SF-G Tough. Peamiselt kasutatakse SD-mälukaarte foto- ja videokaamerates. Kõik nende seeriate kaardid pole probleemist mõjutatud, aga seda saab lihtsalt järele kontrollida.

Mälukaardid, millest jutt käib. (c) Sony

Kui kasutad SF-M Sony mälukaarti, siis on mõjutatud need kaardid, millel on üleval paremal kirjas V60 ja keskel R:277MB/s ning W:150MB/s. Erandiks on need kaardid, millel on tagaküljel väike täheke.

Vasakul vigane kaart. (c) Sony

Ka SF-M Tough seeriaga kehtib sama loogika: tagaküljel asuv täheke annab märku, et probleeme pole. Kui aga tähekest pole, siis järelikult on ka selle kaardi puhul risk, et mälukaardil olevad andmed kaovad.

SF-G Tough seeria puhul on mõjutatud need kaardid, mille tagaküljel all asuv seerianumber algab tähekombinatsiooniga TV. Kui see algab tähekombinatsiooniga TR või selle kõrval asub täheke, siis pole muretsemiseks põhjust.

SF-G seeria vigane kaart vasakul. (c) Sony

Kes avastab, et on ostnud vigase kaardi, peaks Sony klienditeenindusega ühendust võtma ja vähemasti Ameerika turul lubatakse kaart asendada. Loodetavasti kehtib sama loogika ka Eestis.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.