Uudis

Sony selle aasta tippmudel on kohal: Xperia 1 II

Kuigi Jaapani telefontootjal pole nutitelefonide vallas parimaid tulemusi ette näidata, ei takista see neil uusi mudeleid välja toomast. Äsja avalikustati Sony uus tippmudel Xperia 1 II.

Järg eelmise aasta mudelile

Nagu nimigi ütleb, on tegu eelmise aasta pikliku kujuga mudeli edasiarendusega. Disaini on veidi kohendatud ja värskendatud, kuid mitmed detailid on jäänud ka samaks. Näiteks sõrmejäljelugeja on endiselt küljele paigutatud.

Uus mudel on aga saanud ka võimalusi, mida vanal polnud. Sony on otsustanud tagasi tuua kõrvaklapi pesa ning lisada ka juhtmevaba laadimise võimekuse.

Telefonil on 6,5-tolline 4K HDR OLED tehnoloogial põhinev ekraan ning ekraanisuhe 21:9-le. Protsessoriks on Snapdagon 865, RAM-i 8 GB ja sisemälu 256GB. Aku mahutavuseks 4000 mAh-d. Lisaks on olemas ka vee- ja tolmukindlus, mis vastab IP65 ja IP68 reitingutele.

Uuendusena on Sony lisanud Xperia 1 II mudelile 360 Reality Audio helisüsteemi, mis on nutitelefonidel ainulaadne. See lahendus aitab luua muljet, justkui heli tekitatakse igas suunas kuulaja ümber. Esialgu saab seda kasutada aga Tidali striimimise teenusega.

Nüüd ka 5G toega

2020. aasta trendina on ka Sony oma uuele tippmudelile lisanud 5G toe. Kuigi see on mõeldud ainult Euroopa turu mudelitele, USA-s on tippmudel saadaval 4G toega. Viimase mure soovib Sony lahendada aga hoopis uue mudeliga Xperia Pro, mis on mõeldud ainult USA turule ning pakub ka 5G tuge.

Ainult 12 Mpx kaamerad?

Kaamerad on läbinud uuenduskuuri ning kuigi esmapilgul võib 12 Mpx sensorid tunduda tagasihoidlikena, on nende näitavad sarnased Samsungi S20 seeria mudelitega.

Kokku on Xperia 1 II-l kolm kaamerat: põhikaamera, ülilainurk ja telefoto sensor. Eest leiab 8 Mpx kaamerasilma. Kuhugi pole kadunud ka Sony telefonidelt tuntud eraldi kaamerapäästik.

Sony info kohaselt on Xperia 1 II esimene nutitelefon, mis võimaldab mitut pilti järjest tehes (burst mode) kasutada kaadrisagedust 20 kaadrit sekundis. Lisaks suudab kaamera automaatselt pilti fokuseerida kuni 60 korda sekundis.

Uued kaamerad võimaldavad filmida 4K videoid kuni 60 kaadrit sekundis ning 2K videoid kuni 120 kaadrit sekundis.

Sony uued mudelid peaksid Euroopas müüki jõudma millalgi kevadel, täpsemat aega ega hinnainfot tootja ei jaganud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.