Uudis

Soome linn hakkab ehitama Hyperloopi katselõiku

Soomes küpseb plaan ehitada ülikiire transpordivahendi Hyperloopi katselõik, mille kaugem eesmärk oleks luua ühendus Soome ja Rootsi vahele, kirjutab Business Insider.

Ehituskonsultatsiooniettevõte Ramböll hakkas juba eelmisel aastal arendama plaani luua Hyperloopi rada Helsingi ning Soome suuruselt viienda linna Turu vahele, vahepeatusega Salos.

Nüüd on paika pandud plaan ehitada 15-kilomeetrine katselõik Salo ja Turu vahele. Projekti tellis Salo linnavalitsus ja seda arendab Ramböll, osaliselt rahastab seda ka Soome innovatsiooniagentuur Tekes. Tulevikus võidakse testrada kasutada ka osana pikemast Helsingi-Turku liinist.

Hyperloop Soome ja Rootsi vahel. Foto: Hyperloop One

Enne ehituse algust tuleb läbi viia uuringud, mis kaardistavad keskkonnamõjusid ning maakasutust. Sellele peaks järgnema tasuvusuuring. Arvestades, et Hyperloopis peaks sõiduk saavutama kiiruse kuni 1000 kilomeetrit tunnis, võib see olla ideaalne lahendus kaugemal asuvate kohtade ühendamiseks.

Ahvenamaa ettevõte FS Links soovib aga Hyperloopi abil ühendada Soome ning Rootsi. Plaanitav testrada võib plaani reaalsusele mõnevõrra lähemale viia. Rootsi-Soome liini ehitus läheks hinnanguliselt maksma 21 miljardit dollarit, kuid viiks inimesed Stockholmist Helsingisse 30 minutiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.