Uudis

Soovitame jõulukinke: kaks head telefoni, erakordsed kõrvaklapid ja virtuaalne rõõm

Geeniuse toimetus soovitab enne jõule, milliseid tehnikavidinaid võiks kuuse alla paki sisse peita. Seekord pakub välja enda jõulukingid toimetaja Gregor Sibold.

Samsung S8+ on endiselt see telefon, mida ma soovitan inimestele, kes soovivad lipulaeva tasemel telefoni. See on hea ja kiire, korraliku kaamera ning ilusa ekraaniga.

Viimasel ajal on selle hind ka korralikult kukkuma hakanud ning soodusmüükide ajal (nagu neid jõuluajal ikka on) võib ühe kingikotti saada sadu eurosid odavamalt. Selle kõrval on küll väljas juba uuemad ja võimsamad seadmed, kuid ka siinkirjutaja igapäevaseadmeks on just S8+ ning siiani ei ole tulnud selles pettuda.

Siiski, hinnatudlikkumale kasutajale soovitaks pigem Samsung A5, mille hind on soodusmüükide ajal alla 300 euro, kuid mis on see-eest endiselt üks parimaid kesklassi telefone, mida olen kasutanud.

Foto: Tanel Meos

Kui aga telefonid pole päris õige kink, siis võiks vaadata audiseadmete poole. Veel mõni nädal tagasi oleksin soovitanud Sony täiesti juhtmevabasid mürasummutavaid kõrvaklappe, kuid nüüd on saanud selgeks, et neis pesitseb kriitiline viga (parem klapp hakib ja sellest ei saagi kuidagi lahti), seega neid osta ei tasu ja kui oled juba ostnud, siis müü need maha.

Selle asemel tasuks aga soetada märksa kallimad suured Sony mürasummutavad klapid, mille heli ning kuulamiskogemus on paremad, mürasummutus töötab hästi ja mis põhiline – sa ei pea pidevalt vaikust kannatama.

Millegi odavama poole pealt soovitaksin kingikotti visata aga puhastuskomplekti, näiteks ühe sellise, mida hiljuti testisime. Reaalsuses pole aga suur vahet, milline puhastuskomplekt kinkida, kuni see olemas on. Nendega saab puhtsaks nii ekraani kui ka klaviatuuri, seega on see igati kasulik asi, mida lauasahtlis hoida.

Viimaks aga midagi, mida kingikotti pista ei saa: Spotify Premium. Kui kingisaaja on muusikasõber, siis on raske sellest paremat kinki leida. Hetkel on käimas ka soodusmüük, millega saab teenuse kolmeks kuuks 99 sendi eest. Hea ja tore kink, mis saaja kindlasti rõõmsaks teeb.

Vaata ka teiste kingisoovitusi:
Terko Veensalu: teistmoodi kell, LED-ribad ja kleepsudega telefon ilusaks
Hans Lõugas: miks telekas tasuks just nüüd ära osta?
Martin Mets: targad mänguklotsid, üks alahinnatud mängukonsool ja see vana telefoniküsimus

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.