Uudis

Purjus kakumäelane ründas Starshipi robotit ja pakki oodanud inimest

Foto: Hans Lõugas

Selle nädala neljapäeval leidis Tallinnas aset eriskummaline juhtum, kus purjus mees ründas Starship Technologies pakirobotit. Vahejuhtum leidis aset pealelõunal Kakumäel kortermaja ees, kus pakirobot oli Omniva kliendile pakki kohale toimetamas.

Keskealine meesterahvas lõi pakirobotit mitmeid kordi jalaga. Vahejuhtumit nägid pealt pakki oodanud Omniva klient ning tema perekond. Pärast robotile kallale minemist ründas mees ka pakki oodanud inimest.

Omniva kommunikatsioonijuht Kaja Sepp kinnitas Geeniusele, et selline vahejuhtum leidis aset. Täpsemaid kommentaare ta intsidendi kohta ei andnud. Juhtumit kinnitas ka Starshipi ärijuht Allan Martinson.

Emalaev korjas peksasaanud roboti üles

Pärast rünnakut sõitsid sellele nn emalaevaga järgi roboti käitajad, kes soovitasid mehel roboti peksmise lõpetada. Roboti operaatorid olevat mehele korduvalt öelnud, et kogu tema tegevust salvestatakse robotil olevate kaameratega.

Kohapeale kutsuti kiirabi ja politsei. Kannatanud inimesele pakuti kohapeal esmaabi ning purjus meeskodanikuga tegeles edasi politsei.

Politsei: toimus avaliku korra raske rikkumine

“Eile teatati, et Haaberstis Oja tänaval toimus kortermaja juures füüsiline konflikt naabrite vahel (53-aastane mees ja 49-aastane naine), mille tagajärjel tundis naine valu,” ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Barbara Lichtfeldt.

“Politseinikud pidasid alkoholi tarvitanud mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning juhtunu uurimiseks alustati kriminaalmenetlust avaliku korra rasket rikkumist käsitleva paragrahvi järgi. Täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus. Saame kinnitada, et naist kehaliselt väärkohelnud mees lõi ka pakirobotit.”

Täiendatud 10:40: Starshipi kinnitusel ei läinud robot rünnaku käigus kummuli, nagu artikli esialgses versioonis oli kirjas.

Täiendatud 11:35: lisatud politsei kommentaar.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.