Uudis

Statistikaamet sai esimesed otse firma infosüsteemist esitatud palgaandmed

Projekti "Aruandlus 3.0" eesmärk on luua ettevõtjatele selline automatiseeritud andmeedastuskanal, mille kasutamisel ettevõte ei pea erinevate andmekogujate jaoks küsimustikke täitma.

Statistikaametisse jõudsid projekti “Aruandlus 3.0” raames koostöös tarkvarafirma Skriining ning Ida-Viru Keskhaiglaga esimesed otse ettevõtte infosüsteemist edastatud palgaandmed.

Statistikaameti ettevõtlus- ja põllumajandusstatistika osakonna juhataja Marek Začeki sõnul on projekti “Aruandlus 3.0” eesmärk luua ettevõtjatele selline automatiseeritud andmeedastuskanal, mille kasutamisel ettevõte ei pea erinevate andmekogujate jaoks küsimustikke täitma, vaid saab neile raamatupidamisandmeid edastada otse ettevõtte infosüsteemist.

“Ettevõtte jaoks väheneb halduskoormus märgatavalt, kui tekib võimalus edastada kogutavaid andmeid automaatselt n-ö taustal toimuva tegevusena ja algandmete põhjal vajalike näitajate arvutamine jääb andmekoguja ülesandeks,” ütles Začek pressiteate vahendusel.

Tarkvarafirma Skriining projektijuht ja Eesti Raamatupidajate Kogu nõukogu liige Valdek Järvpõld märkis, et raamatupidamistarkvara uuendus töötati välja koostöös statistikaameti ja Ida-Viru Keskhaiglaga.

Järvpõld selgitas, et tarkvarafirmale on “Aruandlus 3.0” formaadis aruande koostamine ühekordne lisatöö. “Samas edaspidi see lisaarendusi ei vaja ning samuti pole vaja erinevatele institutsioonidele samade andmetega aruandeid koostada,” lisas ta.

Ida-Viru Keskhaigla on haigekassa suurim lepingupartner ja ainus keskhaigla Viru regioonis, mis annab tööd ligi 1200 inimesele. Ettevõtte palgaandmed on statistikaameti jaoks oluline sisend Eesti, maakonna ja tegevusala keskmise palga näitajate arvutamisel. “Esitame palgaandmeid iga kuu ja seepärast olime andmete automaatsest esitamisest väga huvitatud,” ütles pearaamatupidaja Urve Ojamaa, kelle sõnul loodetakse palgaandmete automaatse esitamisega aastas kokku hoida vähemalt 15 raamatupidaja tööpäeva.

Nullbürokraatia algatusest välja kasvanud projekt “Aruandlus 3.0” loob riigile vajalike andmete automaatse või andmeesitaja algatatud liikumise lahenduse, lähtudes minimaalsusest ja lihtsusest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.