Uudis

Suur ülevaade: mida uuel nädalal algavalt maailma suurimalt mobiilimessilt oodata?

Inimesed MWC sissekäigu ees. Foto: Reuters/Scanpix/Albert Gea

Maailma suurim mobiilimess Mobile World Congress avab juba homme ametlikult uksed ning see toob kaasa rea uusi seadmeid nii tuntud kui ka vähemtuntud tootjatelt. Mida sel aastal aga messilt oodata?

Samsung

Samsung tõi oma selleaastase lipulaeva S10 avalikkuse ette nädalakese enne messi algust, kuigi möödunud aastal sai uut mudelit näha messil. See tähendab, et ilmselt firma messi käigus midagi uut välja ei kuuluta ning pigem keskendub äsja näidatud seadmete tutvustamisele.

On võimalik, et Samsung pakub messi raames võimalust külastajatel katsuda Galaxy Fold painduvat telefoni, mis küll S10 kõrval välja kuulutati, kuid mida ajakirjanikel katsuda ei lastud.

Huawei

Nii nagu Samsungi puhul, ei ole ka Huawei poolt sel aastal messi raames laiatarbetelefoni oodata ning selle asemel viitavad lekked selle poole, et firma näitab volditavad 5G-telefoni.

Paljud ootasid, et firma näiteks messi raames ka P30 tippmudelit, kuid senised lekked viitavad, et seda seadet tuleb oodata märtsi lõpuni, mil see eraldi üritusel välja kuulutatakse. Siiski on võimalik, et midagi uut 5G telefoni kõrval näeb.

Nokia

Nokia on Mobile World Congressi juba mitu aastat uute telefonide tutvustamiseks kasutanud. Senised lekked viitavad, et ilmselt peaks saama näha Nokia 9 tippmudelit, mille tehniliste andmete kohta veel kuigi palju teada pole. Samuti on firma messil harilikult välja toonud mõne retrotelefoni, seega võib oodata ka järge mõnele klassikule.

Nokia pole mõnda aega uuendanud ka osasid vanemaid mudeleid, seega spekuleeritakse, et on väike võimalus näha suuremaid või väiksemaid uuendusi sisuliselt kõikidele olemasolevatele mudelitele.

Microsoft

Microsoft võib messi käigus välja tuua HoloLens 2 AR-peakomplekti, kuid tahvelarvuteid või telefone sel aastal firmalt oodata ei tasu. Siiski on võimalik, et kuuleme uuendustest ettevõtte pakutavale tarkvarale.

Sony

Sony peaks sel aastal avalikkuse ette tooma Xperia 1 nimelise seadme, mil kolm kaamerat ning praegustele trendidele vastuvoolu ujub 21:9 kuvasuhtega ekraan. Harilikult näitab Sony iga aasta ka Compact-mudelit, seega saab olema huvitav näha, kas sama trendi jätkatakse ka sel aastal.

5G

See ei oleks MWC, kui kõik kohad poleks täis silte ja plakateid, mis lubavad kohest 5G tulekut. Ilmselt on see nii ka sel aastal ning iga suurem ja väiksem tootja räägib oma 5G-ambitsioonidest ja sellest, kuidas nende mudelit ja tehnoloogiad valdkonda kuidagi edasi arendavad ja inimeste elusid lihtsamaks muudavad.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.