Uudis

Swedbanki kliendid saavad varsti telefoni kasutada viipekaardina

Swedbank muudab tänavu oluliselt mobiilipanga äppi, võimaldades teha nutitelefoniga viipemakseid. Uue rakenduse testversioon jõuab klientideni aasta esimeses pooles, mil soovijad saavad ühtlasi rakendust testida ja oma mõtteid ning ettepanekuid jagada.

Swedbanki digikanalite juhi Tanel Lipsi sõnul on viipemaksete funktsionaalsuse loomine muutunud tarvilikuks, kuna inimeste käitumisharjumused on viimasel ajal märkimisväärselt muutunud ning nutitelefonist on saanud igapäevane vahend rahaasjade ajamisel.

“Swedbanki mobiilipanga kasutajate arv suurenes mullu märkimisväärselt, jõudes Eestis 270 000 aktiivse kasutajani. Neist veerand miljonist inimesest kasutab mobiilipanka igapäevaselt 56 protsenti. Jõudsalt tõusis ka viipemaksete populaarsus – 2017. aasta lõpuks oli välja antud üle 300 000 viipekaardi, millega ainuüksi detsembri jooksul tehti üle miljoni makse PIN-koodi sisestamata,” iseloomustas Lips muutusi käitumisharjumustes.

“Need protsessid näitavad selgelt, et meie kliendid on igati valmis järgmiseks sammuks viipemaksetega, milleks pole füüsilist kaarti poes vajagi. Juba lähitulevikus saab telefoniga poes maksta, pannes selle lihtsalt makseterminali lähedale,” ütles Lips.

Hetkel pole veel teada, milliseks kujunevad mobiili-viipemakse limiidid, kuid panga kinnitusel ei pea need tingimata olema samad, kui tavalistel viipekaartidel.

Vaid tugevad autentimislahendused

Swedbank kaasab uue mobiilipanga arendamisesse ka kliente. “Swedbank on kodupank väga paljudele inimestele, seetõttu tahame alati pakkuda uuenduslikke ja mugavaid lahendusi. Uue rakenduse loome koostöös klientidega, sest usume, et just nemad oskavad meile kõige täpsemini öelda, mida ja kuidas peaksime mobiilipangas lahendama,” ütles Lips.

Rakenduse testversioon ilmub aasta esimeses pooles ja see sisaldab mitut praeguse mobiilipanga funktsiooni uue kujunduse ja paigutusega. Tehnilistel põhjustel saab uue rakenduse viipemobiilimakseid esialgu kasutada üksnes Androidi operatsioonisüsteemiga nutiseadmetes, kuna Apple’i iOS võimaldab kasutada ainult Apple Pay standardit.

Geeniuse andmetel kaasneb uue rakendusega ka teine oluline muutus: toetakse vaid tugevaid autentimisvahendeid nagu Smart-ID või Mobiil-ID, seega paroolikaardid tuleb unustada.

Lips kinnitas ühtlasi, et paralleelselt uue test- ehk beetaversiooni väljatulekuga jääb esialgu siiski alles ka senine Swedbanki mobiilipank, mis sisaldab kõiki funktsioone.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.