Uudis

Täna õhtul ei saa ID-kaardi sertifikaate uuendada

ID-kaardi kiip. Foto: Arvo Meeks/PM/Scanpix

Täna, 20. märtsil õhtul kell 18-22 ei saa hooldustööde tõttu uuendada ID-kaardi sertifikaate. Pärast hooldustööde läbiviimist on kauguuendamine taas töökorras ja sertifikaate saab uuendada märtsi lõpuni.

1. aprillist tunnistatakse uuendamata sertifikaadid kehtetuks. ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks tuleb siis politsei- ja piirivalveametilt taotleda uus dokument, tasudes ka riigilõivu.

Tänase seisuga on uuendatud 460 000 kaardi sertifikaadid, uuendamata on jäänud veel umbes 280 000. Suurem osa uuendamata kaartidest, ligikaudu 225 000, ei ole olnud eelmise aasta jooksul kordagi elektrooniliselt kasutuses ehk neid kaarte ei ole kasutatud e-teenustesse sisenemiseks ega digiallkirja andmiseks.

Sertifikaatide uuendamist vajavad:

  • ID-kaardid, mis on väljastatud alates 16. oktoobrist 2014;
  • elamisloakaardid, mis on väljastatud alates 17. detsembrist 2014;
  • digi-ID-kaardid, mis on väljastatud alates 1. detsembrist 2014;
  • e-residendi kaardid, mis on väljastatud alates 1. detsembrist 2014.

Kontrolli PPA kodulehel, kas kaart vajab uuendamist.

Alates 26. oktoobrist 2017 välja antud ID-kaardid on juba uuendatud tarkvaraga ja neid kaarte ise enam uuendama ei pea. Samuti ei pea kaardi sertifikaate uuendama siis, kui neid on pärast 24. oktoobrit 2017 juba uuendatud.

ID-kaardi sertifikaate ei pea uuendama, kui ID-kaarti ei kasutata elektrooniliselt. Ka uuendamata sertifikaatidega ID-kaarti saab kasutada täpselt samamoodi kui varem – ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina kaardil märgitud kuupäevani, samuti saab seda kasutada kliendikaardina ning apteegis ravimite kättesaamiseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.