DigiPRO

Täna on päev, mil saab alguse Apple’i suur muutumine

Apple'i juhil Tim Cookil seisab ees raske ülesanne terve firma teise suunda pöörata, täna teevad nad sellega suuremalt algust.Foto: Scanpix/AFP
See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

Täna õhtul kell 18 Eesti aja järgi kuulutab Apple välja hulga uusi tooteid, aga tuleb tähele panna, et eelmisel nädalal nad seda juba tegid. Mis toimub?

Lühidalt öeldes toimub see, et võib-olla vaatame tulevikus tänasele päevale tagasi ning märgime seda kui päeva, mil Apple alustas avalikult suure muutumise ehk pivoti tegemisega: riistvarafirmast on saamas teenustefirma.

Eks ole ju veidi kummaline see, et kui firmal on kavas teha esmaspäeval suur pressiüritus ja oma tippjuhid jälle lavale ajakirjanike ette lasta, tulevad nädal enne suured uudised: uued Airpods kõrvaklapid, uued iPadid ja iMacide uuendused.

Airpodsid ja iPadid

Lühikokkuvõte: Airpods kannab ikka nime Airpods, mitte näiteks Airpods 2, väliselt on kõik sama ja helikvaliteet peaks ka sama olema. Küll aga on neis sees uus kiip, mis võimaldab neil kiiremini paarituda, seadmete vahel vahetamine on kiirem ning “Hey Siri” häältuvastus on nüüd automaatne, ei pea enam vastu klappe koputama. Aku kestab ka paremini.

Kes soovib, saab Airpodsid nüüd juhtmevaba laadimise toega, aga selle eest tuleb 50 eurot lisaks maksta). Ja kes soovib, saab osta vanadele Airpodsidele juhtmevaba laadimist toetava karbi juurde, hind umbes 90 eurot.

Kaks uut iPadi tuli ka: uus Mini ja uus Air, mis väliselt on ikka “vanad” ehk ümarad ja kodunupuga, mitte kandilised ja näotuvastusega, nagu iPad Prod. Aga sees on A12 protsessorid, mis tähendab, et uued iPadid on väga kiired ning mõlemal on pliiatsi tugi (aga Pencil 1, mitte uue Pencil 2).

Lootus on teenuste peal

Mida Tim Cook siis täna õhtul laval välja kuulutama hakkab? “It’s showtime,” ütleb ürituse kutse ja see tähendab ilmselt, et tuleb filmide ja seriaalide striiminguteenus ja me saame esimest korda näha, mis on see originaalsisu, mille tegemise peale Apple on palganud kaks endist Sony tippjuhti ning kulutanud kaugelt üle miljardi dollari.

Nii palju, kui praegu teada, tuleb see sisu üsna USA-keskne. Räägitakse Oprah’ist ja teistest USA tippudest, kes seal oma saated või seriaalid saavad. Samuti peaks suure uuenduse saama Apple TV teleri vaatamise äpp, kuhu USA telekanaleid lisatakse. Kas ja kui palju sellest Euroopasse jõuab, saab näha.

Välja peaks tulema ka tasulise ajakirjanduse teenus, millega on kuulujuttude kohaselt liitunud The Wall Street Journal ja Vox, aga mitte näiteks The New York Times või Washington Post ja mille tuludest Apple väidetavalt tahab lausa 50% endale saada.

Laiemalt on küsimus Apple’i teenusteüksuse tulus. See on viimastel aastatel näidanud kiiret kasvu ning Apple’i eesmärk on tänavu jõuda 50 miljardi dollarini. Kui arvestada, et Apple’il on umbes 1,4 miljardit aktiivset seadet, siis ühe seadme kohta teeb see umbes 36 dollarit aastas ehk umbes 3 dollarit kuus.

Kas on võimalik, et Apple kasvatab selle näiteks 10 dollarini kuus? Või veel kõrgemale? Olukorras, kus telefonide müük on platool või kukub, on see Apple’i jaoks kahtlemata väga oluline küsimus, sest see tundub hetkel olevat kõige tõenäolisem koht, kust kasv tulevikus tuleb.

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses