Uudis

Tele2 kaotas augustis järjekordselt enim mobiilinumbreid

Tele2 kaotab numbriliikuvusega mitmendat kuud järjest kliente.Foto: Scanpix

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) statistika kohaselt kaotas augustis enim mobiilinumbreid Tele2, mille võrgust lahkus 718 numbrit.

Telia ja Elisa numbriliikuvuse saldod olid augustis positiivsed. Telia võrku liitus 294 numbrit, Elisa võitis juurde 424 numbrit.

Tänavu kaheksa kuuga on Tele2 kaotanud 6091 mobiilinumbrit. Samal ajal on Elisa ja Telia juurde võitnud vastavalt 3004 ja 3090 numbrit.

Kokku liikus augustis 4519 mobiiltelefoninumbrit ning 455 tavatelefoninumbrit. Samas tühistati 3877 mobiiltelefoninumbri teisaldamise avaldust ning 45 tavatelefoninumbri teisaldamise avaldust.

Mullu kaotas enim mobiilinumbreid Tele2, mille mobiilivõrgust lahkus 12 940 numbrit. Elisa ja Telia võrku liitus samas 2018. aastal vastavalt 6875 ja 6071 mobiilinumbrit.

Liikunud numbrite arv kajastab reaalsete tava- ja mobiiltelefoninumbrite üleminekut ühe sideettevõtte juurest teise juurde. Liikunud numbrite arvul puudub otsene seos sideettevõttega liitunud või sealt lahkunud klientide üldarvuga, sest ühel kliendil võib olla mitu numbrit, kuid samas üks liitumisleping.

Samuti ei kajasta numbriliikuvuse statistika kõnekaartide kasutusest ega uute liitumislepingute sõlmimisest ning vanade lõpetamisest tulenevaid muudatusi sideettevõtete klientide üldarvus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.