Uudis

Telia, Elisa ja Tele2 hinnavõrdlus: kes pakub kõige soodsamaid nutipakette?

Kelle nutipaketid on kõige odavamad?Shutterstock

Viimati kajastasime kolme sideoperaatori nutipakettide hindu eelmise aasta talvel, kui Tele2 uute pakettidega välja tuli. Vahepeal on muutunud ka Elisa paketid, seega on paslik uuesti hindadele pilk peale visata.

Nagu ikka, oleneb paketi lõplik maksumus su isiklikest vajadustest. Kui käid telefonis vaid uudiseid lugemas, pole vast mõnest gigabaidist suuremat andmemahtu ühes kuus vaja. Kui aga tekib soov YouTube’i ja/või Netflixi vaadata, siis peab mõtlema juba suuremate pakettide peale.

Tasub ka teada, et igal operaatoril on lisateenustega oma süsteem. Näiteks Elisal on mobiil-ID igas paketis juba hinna sees, teiste operaatorite puhul peab selle eraldi tellima. Elisal on kallimatel pakettidel olemas ka reisikindlustus, Telial jällegi boonus, et muusika kuulamine Spotifyst ei kuluta andmemahtu.

Kõnesid ja SMS-se on igas tabelis mainitud paketi puhul Eesti-siseselt piiramatult.

Mõõdukale kasutajale

OperaatorTeliaElisaTele2
Maht5GB5GB4GB
Millest maht EL-is5GB5GB4GB
Hind17€10€8€

Selle paketi võiks valida need, kes kasutavad küll nutitelefoni, aga internetis iga päev tunde ei veeda. Kõige odavam hind on sellisel paketil Tele2-l, küll aga pead arvestama võrreldes teistega 1GB väiksema andmemahuga.

10GB pakett

OperaatorTeliaElisaTele2
Maht10GB10GB10GB
Millest maht EL-is8GB7GB4GB
Hind21€15€12€

Väidetavalt kõige populaarsem pakett Eestis. Hind odavaim taas Tele2-l, kuid kel palju reisimist, sellele sobiks pigem Telia või Elisa pakett, kuna neil on rohkem mahtu EL-is kasutamiseks.

Keskmisest nõudlikumale

OperaatorTeliaElisaTele2 (esimene)Tele2 (teine)
Maht40GB40GB18GBPiiramatu
Millest maht EL-is14GB14GB8GB10GB
Hind34€29€16€21€

Küllaltki raske paketisegment, mida operaatorite vahel võrrelda. Elisal ja Telial on olemas 40GB paketid, kuid Tele2-l 18GB ja piiramatu andmemahu vahepeal rohkem valikut polegi. Igaks juhuks panime mõlemad tabelisse. Elisal algab siit hinnaklassist ka reisikindlustuse olemasolu.

Kõige nõudlikumale

OperaatorTeliaElisaTele2
Maht100GBPiiramatuPiiramatu
Millest maht EL-is20GB19GB8GB
Hind45€39€21€

Kui Tele2 ja Elisa pakuvad juba mõnda aega piiramatu andmemahuga paketti, siis Telia kõige mahukam pakett on praegu 100GB andmemahuga. Hinna poolest võidab siiski Tele2, kuid teistel on rohkem lisateenuseid ja EL-i andmemahtu.

Väärib ka mainimist, et kõik ülalpool välja toodud numbrid on hinnakirjas kajastuvad hinnad. Kui otse operaatoriga ühendust võtta (või operaatorit vahetada), võid isegi parema nö letialuse pakkumise saada.

Täismahus hinnakirjad leiad siit: Telia, Elisa, Tele2.

Et uurida letialuste pakettide maailma, palume lugejate abi. Millist nutipaketti kasutad sina? Kui palju on seal andmemahtu ja kui suur on kuutasu? Kirjuta meile kristjan.ats.magi@geenius.ee.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.