Uudis

Telia – sul oli üks töö ja sa ei saanud sellega hakkama

Tehnika läheb rikki. Mida keerulisem tehnika, seda tõenäolisem rike. Ükskõik, kas me räägime telefonist, autost või tuumajaamast. Korraks vihastad, aga kui seda väga tihti ei juhtu, siis enamik annavad andeks. Tuumajaama puhul muidugi vist mitte.

Võrk küll ei tööta, aga meil on tennis

Telia võrgus oli eile tipptunnil väga ulatuslik rike, kus vähemalt tunni aja jooksul ei toiminud mobiilne internet ja kõned.

Inimesed lähevad töölt koju, peavad peale võtma pereliikmeid, väljuma parklatest ja vastama kõnedele, mida töö ajal ei saanud vastu võtta. Ilma liialdamata võiks öelda, et sajad tuhanded mõjutatud inimesed.

Mida tegi Telia? Rikke ajal postitas Telia oma Facebooki teate, et Kaia Kanepi mängu WTA turniiril saab vaadata nende kanalitel.

Tänan info eest. Tegelikult tahaks küll teada, mis mul telefonil viga on, aga OK, Kaia on ka tore

Sellisel hetkel, kui on näha, et rike on kestnud juba üle 5 minuti ja kohe asi tööle ei saa, tuleb kõik kanalid üle ujutada infoga, et asi pole teis, vaid meis, ärge pekske oma telefoni. Me teame, me tegeleme ja me vabandame – hoiame teid kursis!

Saatke pressiteade olulisematele meediaväljaannetele ja nemad teevad pool tööd teie eest ära. Tviitige ja pange Facebooki. Keegi ei pahanda, kõik on tänulikud.

Midagi ei ole ju varjata!

Töötasin kunagi Toggl’is, mis on Eesti tööaja mõõtmise rakendust pakkuv ettevõte, millel on väga palju kliente välismaal. Juhtusin nägema korda, kus tekkis pikem tehniline rike, päris korralik ja ilmselt kliente vägagi segav.

Sel ajal, kui targad inimesed serveritesse sukeldusid, oli juba valmis meeskond, kes tegeles Twitteri ja Facebookiga. Kirjutati ka siis, kui midagi kirjutada polnud. Anti teada, et jätkuvalt tegeleme jne. See ei olnud kusjuures üldse keeruline ega ajamahukas töö. Lihtsalt liin tehnikute ja teavitajate vahel hoiti lahti.

Mis mõtet on üldse varjata? Inimesed ju näevad, et neil pole teenust. Damage is done! Firma saab seda kõvasti leevendada, kui ta inimestega suhtleb. Ootaks hea meelega kommentaari, et miks Telia valis vaikimise tee?

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.