Uudis

Telia uus tehnoloogiajuht: praegune olukord on Eesti 5G arengu seisukohalt kõike muud kui hea

Telia Eesti värske tehnoloogiajuht Andre Visse.Foto: Telia

Telia värske tehnoloogiajuht Andre Visse ütleb, et praegune olukord 5G arengute vaates Eesti on digiarengu seisukohast kõike muud kui hea.

“Soomest tulevad uudised 5G jõudmisest esimestesse linnadesse, Norras on riigil ja kohalikel operaatoritel väga tugev ja teineteist toetav koostöö, Taanis käivad samuti pilootvõrkude testimised jne. Kui varem olime oma arengutega esimeste seas, siis nüüd oleme jäämas tagaajaja rolli,” nendib ta.

“Loodame jätkuvalt, et 5G konkurssi pidurdav kohtuasi laheneb kiiresti. Kõikide tarbijate ja Eesti jätkuva digiarengu huvides on see, et alustatud 5G konkursiga oleks võimalik kiiresti edasi liikuda ja alustada testimise asemel reaalse 5G kommertskasutusega,” ütleb Visse.

Telial on Eestis juba mõnda aega käimas 5G tehnoloogia testid. Näiteks Tabasalus toimuvad hetkel 5G testsagedustel lõpptarbija beetatestid Telia koduinterneti ja TV-teenuse osas üle 5G tehnoloogia.

“Telia Sõle tänava hoonele paigaldatud 5G-tugijaama toel katsetasime juba mõnda aega tagasi läbi oma TV teenuse edastamise, samuti oleme saavutanud seal erinevate seadmetega allalaadimiskiirusi ligi  1 Gbps. Seejuures oleme katsetanud erinevaid terminale – nii ruutereid kui ka telefone. Samuti on juba mõnda aega 5G testimised toimunud TalTechis, kus meil on juba eelmise aasta lõpust üleval esimene 5G pilootvõrk,” selgitab Visse.

“Ühesõnaga – oleme omalt poolt valmis 5G-ga välja tulema erinevates piirkondades ja erineva suunitlusega ning seda nii era- kui ärikliendi vaates. Takistavaks teguriks on hetkel takerdunud 5G sagedusalade konkurss,” ütleb ta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.