Uudis

Tesla on lõpuks hakanud päikesepaneelidega katusekivisid tootma

Sarnaselt Tesla Model 3 elektriauto ootamisele on kliendid pidanud ootama ka umbes aasta eest tellitud päikesepaneelidega katusekive. Nüüd paistab, et Tesla on aga nende toomisega pihta hakanud, kirjutab Reuters.

USA kliendid said hakata päikesepaneelidega katusekive tellima eelmise aasta mais, tasudes 1000 dollari suuruse sissemaksu. Tesla lubas katusekive paigaldama hakata 2017. aasta suvel, kuid selleni kunagi ei jõutud. Nüüd on aga asjad järjepeal ja esimesed majad peaks uue katuse saama lähikuude jooksul.

Tesla päikesepaneelidega katusekivid peaks olema odavamad, kui tavalised katusekivid ning katusest saab paneelidega katta kuni 70%. Katusekive kiirelt vaadates ei ole aga aru saada, et need on päikesepaneelidega varustatud, seega jääb majale alles tavapärane välimus.

Katusekivide paigaldamine läheb Ameerika Ühendriikides maksma umbes 235 dollarit ühe ruutmeetri kohta. Hinna sisse on arvestatud nii riiklik maksusoodustus, öiseks kasutuseks vajalik aku ning paneelide ja paigalduse hind.

Näiteks New Yorgis asuva 186 ruutmeetrise kodu katuse paneelidega katmine läheb maksma umbes 50 000 dollarit, kuid 30 aasta jooksul säästaks majaomanik elektriarvetelt 64 000 dollarit. Katus kaetaks 40% ulatuses paneelidega ja ülejäänud osas tavalise katusematerjaliga.

Tesla pakub päikesepaneelidele ka pikka garantiid: need peaksid töötama senikaua kuni maja püsti seisab ehk sisuliselt on päikesepaneelidel eluaegne garantii.

Lähiajal peaks saama katusekive hakata tellima üle terve maailma.

Päikesepaneelidega katusekive valmistab ka Eesti firma.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.