TransferWise toetab nüüd Leedu abiga välkmakseid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
TransferWise'i kaasasutaja Taavet Hinrikus. Foto: PM/Scanpix

TransferWise avas Leedu Keskpangas euro arvelduskonto, mis annab ettevõttele otse ligipääsu euromaksete süsteemile. See tähendab, et euro ülekanded lähevad läbi arvelduskonto ning tänu liikmelisusele uues ühtse euromaksete piirkonna välkmaksete skeemis kantakse raha kohe üle.

Tänavu aprillis sai TransferWise’ist esimene mittepangast finantsettevõte, millel on arvelduskonto Suurbritannia Keskpangas ning esimene tehnoloogia ettevõte, millest on saanud otsene Faster Payments Scheme’i (FPS, kiirmaksete skeem) liige.

TransferWise’i Leedu Keskpanga arvelduskonto on järgmine samm ettevõtte teekonnal Mission Zero suunas, mis võimaldab klientide huvides hindu langetada ja pakkuda välkülekandeid. Alates oktoobrist saavad ettevõtted üha rohkematele euro pangakontodele makseid saata vaid paari sekundiga.

Maksetaristu avamine mittepankadest finantsasutustele aitab kliente

Veel hiljaaegu oli vaid pankadel ligipääs makseskeemidele, et raha üle maailma liigutada. See tähendas, et kõikidel teistel peale pankade oli maksete tegemiseks oli vaja kommertspangas kontot, kuid nüüdseks on see poliitika muutunud. Suurbritannia Keskpank avas maksetaristu mittepankadest finantsasutustele 2017. aastal, ning Leedu Keskpank on esimene euroala keskpank, mis nüüd astus sama sammu.

Ühendkuningriigis oli TransferWise esimene mittepangast finantsasutus, mis integreerus Suurbritannia Keskpangaga ja nüüd on ettevõttel sarnane süsteem Leedu Keskpangaga. See tähendab, et ettevõte saab nendelt maksetelt kommertspanga hinnalisa ära jätta ja kliendi kulud langevad.

Välkmakse on uus standard

Uued SEPA välkmaksed muudavad maksete teostamise euroalal kordades kiiremaks. Varasemalt kulus raha ülekandmiseks umbes üks tööpäev. Uue lahendusega jõuab raha kohale vaid sekunditega ja seda ööpäevaringselt, ka pühadel.

TransferWise on üks esimesi finantstehnoloogia ettevõtteid, kes saab oma klientidele eurodes välkmakseid pakkuda. Tänaseks on vaid 20% euroala pankadest süsteemiga liitunud, mõnes riigis ei ole ükski pank liikmeks astunud. Et välkmaksed toimiksid, peavad makseahela mõlemad pangad skeemis osalema, mistõttu jääb kiirem teenus endiselt paljudele klientidele kättesaamatuks.

TransferWise’i tootejuhi Lars Trunini sõnul on TransferWise’i missioon piiriüleselt raha liigutada sama lihtsalt, kiiresti ja soodsalt kui e-maili saatmine. „Hiljutised poliitilised muudatused võimaldavad meil pakkuda välkmakseid, mis on meie teekonnal oluliseks teetähiseks. Meil on väga hea meel, et keskpangad astuvad samme, et murda panganduse monopol ja kaasata rohkemal määral ka mittepankadest finantsasutusi. Soovime julgustada ka teisi keskpankasid eeskuju järgima, kuna kokkuvõttes võidab nendest arengutest tarbija.”

„SEPA välkmaksed on suur samm 21. sajandi panganduse suunas. Kahju on aga sellest, et taristu on küll olemas, kuid tööstusharu ise ei ole veel järele jõudnud. Kutsume üles kõiki euroala pankasid muutma eurodes välkmaksed normiks, et kõik tarbijad saaksid sellest kasu,” lisas Trunin.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.