Uudis

Uberiks maskeeritud pahavara üritab kasutajate paroole varastada

Levimas on uus versioon Android.Fakeapp pahavarast, mis kuvab sel korral Androidi kasutajatele iga mõne aja tagant Uberi liba-sisselogimisakent, kuniks kasutaja sinna oma numbri ja parooli sisestab, misjärel need häkkerite andmebaasi saadetakse.

Sisselogimisaken ilmub iga mõne aja tagant, kuniks sinna andmed sisestatakse. Kui see on tehtud, kuvatakse kasutaja petmiseks ka kaardikuva päris Uberi rakendusest, et asi vähem kahtlane tunduks.

Kui häkkerid on kasutaja sisselogimisandmed kätte saanud, saavad nad neid ära kasutada teistesse teenustesse sisselogimiseks või saavad need mustal turul teistele maha müüa.

Pahavara poolt kopeeritud Uberi sisselogimisakna välimus. Foto: Symantec

Konkreetse juhtumi avastanud Symantec soovitab rakendusi alla laadida vaid tuntud kohtadest, paigaldada seadmesse hea viirusetõrje ning hoida rakendusi ja telefoni uuendatuna.

Uberi esindaja sõnas samuti, et rakendusi tuleks alla laadida vaid tuntud kohtadest. Ta lisas, et Uberi rakenduses on hulk erinevaid vahendeid, mis peaks kaitsma kontot ka siis, kui kasutaja kogemata oma sisselogimisandmeid jagab.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses