Ülevaade: Need olid 2017. aasta suurimad investeeringud Eesti idufirmadesse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

2017. aasta on Eesti idufirmadele helde olnud. Tänavu on firmad saanud rohkem investeeringuid kui kunagi varem, vaatamata sellele, et vahest ühe suurima investeeringu, Didi rahasüst Taxify’sse, täpne summa pole teada. Geenius heitis pilgu sellele, millised olid möödunud aasta suurimad investeeringud Eesti idufirmadesse.

Andmetesse tasuks siiski suhtuda veidi skeptiliselt. Osad investeeringud ei pruugi olla avalikud ning mitmete potentsiaalselt suurte investeeringute summad ei ole avalikud, seega võib lugu veel jooksvalt täieneda, kui uus informatsioon selgub.

Kuid praeguseks on siin 5 suurimat investeeringut, mille summat me teame.

5. Funderbeam ja Inzmo: 2 miljonit eurot

INZMO kaasas enam kui kahe miljoni eurose investeeringu Helvetia Venture Fund’ilt. Helvetia on ka INZMO kindlustuspartner Eestis pakkudes ratta- ning mobiiltelefonide kindlustust.

Loe pikemalt siit.

Taizo Soni investeerimisfond Mistletoe investeeris aga Eesti rahastusplatformi Funderbeam kaks miljonit eurot, et ettevõte saaks laieneda Aasiasse.

Loe pikemalt siit.

4. Jobbatical: 3,4 miljonit eurot

2014. aastal Karoli Hindriksi asutatud Jobbatical on värbamisplatvorm, mis aitab IT-proffidel, disaineritel ja turundajatel leida töökohti üle maailma.

Firmasse investeerisid raha Mistletoe Ventures Jaapanist, Union Square Ventures USA-st, AirTree Ventures Austraaliast ja Tera Ventures Eestist.

Loe investeeringu kohta pikemalt siit.

3. ZeroTurnaround: 3,5 miljonit eurot

ZeroTurnaround, mis küll hiljuti exiti tegi, sai sel aastal 3,5 miljoni euro suuruse investeeringu USAst, WTI käest.

Novembris tuli aga teada, et USA tarkvarafirma Rogue Wave Software ostis Eesti idufirma ära. Tehingu suurust osapooled ei avaldanud, kuid eeldatavasti võis see ulatuda üle 50 miljoni dollari.

Loe pikemalt siit.

2. Skeleton Technologies: 15 miljonit eurot

Superkondensaatoreid tootev Eesti ettevõte Skeleton Technologies sõlmis Euroopa Investeerimispangaga (EIP) laenulepingu summas 15 miljonit eurot.

Loe pikemalt siit.

1. TransferWise: 240 miljonit eurot

TransferWise teatas, et kaasas 240 miljonit eurot investeeringutena varahaldusettevõttel Old Mutual Global Investors (OMGI) ja Silicon Valley riskikapitalifirmalt IVP, mille portfelli kuuluvad muu hulgas SNAP, Dropbox ja Twitter.

Tehingu kursis olnud allikas ütles Techcrunchile, et sellega hinnati TransferWise’i väärtuseks 1,6 miljardit dollarit.

Firma asutaja Taavet Hinrikus kinnitas väljaandele, et tehingu käigus müüsid osa oma senisest osalusest TransferWise’i varased investorid.

Loe pikemalt siit.

Investeeringud on kasvanud

Sel aastal nägime mitmeid suuri investeeringuid, mis tegid 2017. aastast ka rekordaasta. Kui möödunud aastal suutsid Eesti idufirmad koguda veidi üle 104 miljoni euro, siis sel aastal jääb kogusumma 271 miljoni euro juurde.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.