Uudis

USA pani Xiaomi musta nimekirja

Xiaomi lisati USA musta nimekirja.Foto: Shutterstock

USA kaitseministeerium teatas, et keelab USA firmadel ja investoritel üheksasse Hiina firmasse investeerimise. Nende seas on ka nutiseadmete tootja Xiaomi.

Üheksa ettevõtet toovad lisa mustale nimekirjale, kuhu alla kuuluvad ettevõtted, mis on USA kaitseministeeriumi sõnul “kommunistliku Hiina sõjaväega seotud”.

Tegemist pole sama keeluga, mida USA valitsus Huawei suhtes rakendas ja mille tulemusel Huawei telefonidest Google’i teenused kadusid. Praegune keeld tähendab seda, et USA investorid ei tohi Xiaomisse investeerida ja praegused investeeringud peab novembriks loovutama. Seega peaks Xiaomi nutiseadmetes jääma kõik vanaviisi.

Xiaomi teatas vastulauses, et nemad pole Hiina sõjaväega seotud ja nad jälgivad kõiki seaduseid, mis kehtivad riikides, kus ettevõte tegutseb.

https://twitter.com/Xiaomi/status/1350039882970763265/photo/1

USA valitsus on viimastel nädalatel igasugu Hiina-keelde tugevalt karmistanud, detsembris keelati kohalikel firmadel näiteks droonitootja DJI-iga kauba tegemine.

Järgmine USA president Joe Biden astub ametisse juba paari päeva pärast ja on spekuleeritud, et järgmine administratsioon tühistab vähemalt mõned Hiina firmade suhtes rakendatud keelud. Kas see ka päriselt juhtub, näitab aeg.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.