Uudis

Uus läbimurre videos: Nvidia tehnoloogia võib iga tavalise video aegluupi panna

Kui tavaliselt tuleb aegluubis video tegemiseks filmida väga kõrge kaadrisagedusega, siis uus masinõppe tehnoloogia lubab tavalise videomaterjali panna aegluupi, kuna arvuti lihtsalt mõtleb puuduolevad vahekaadrid välja.

“Meie elus on palju hetki, mis tahame aegluubis näha, kuna tavakiirusel on raske oma silmi uskuda: võib-olla lapse esimene samm, keeruline rulatrikk või koer palli püüdmas,” kirjutasid Nvidia teadlased. Selleks peab aga ennetavalt õige hetke eel aegluubis videot filmima, aga kõikide videote igaks juhuks aegluubis filmimine on ressursinõudlik.

Pane video tagantjärgi aegluupi

Nvidia teadlased lõidki selleks tehnoloogia, mis suudab järeltöötlusena tavalise 30 kaadrit sekundis video muuta aegluubis videoks, nii et tulemus on võrreldav või parem muude tehnoloogiatega.

Süvaõppe tehnoloogiatega loodud tarkvara treeniti klassikaliste aegluubis videotega, mille kaadrisagedus oli 240. Selle järel oskas tarkvara luua tavalisest videost aegluubis video, genereerides selleks vahekaadrid, mis olid ruumiliselt ja ajaliselt täpsed. Teadlaste sõnul on tulemus kohati vähem udune ja kvaliteetsem, kui reaalselt 240 kaadrit sekundis aegluubis videot filmida. Sisuliselt mõtleb tarkvara välja vahekaadrid, mis videos kujutatut aeglustavad.

Tehnoloogia sobib nii tavaliste videote aeglustamiseks kui ka juba olemasolevate aegluubis videote veel aeglasemaks tegemiseks. Vaata näidiseid videost:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.