Uudis

Vaata siit, kes Elektrilevi võrgus sinu kodu juures internetti pakkuma hakkab

Elektrilevi on kokkuleppe sõlminud 12 erineva sideteenuste operaatoriga, kes hakkavad interneti ja teleteenust pakkuma Elektrilevile kuuluvas avatud kiire interneti võrgus.

Igas piirkonnas hakkab teenust pakkuma vähemalt kaks, mõnedes piirkondades ka kuni kuus erinevat operaatorit.

“Avatud operaatorineutraalse kiire interneti võrgu rajamise üks peamisi ootusi oli, et kliendi jaoks tekib erinevate teenusepakkujate vahel valikuvabadus,” ütles ütles Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend. “Täna saame kindlalt öelda, et nii saab ka olema.”

Elektrilevi kiire interneti võrguga ühinenud operaatorid saavad ise otsustada, millistes piirkondades nad oma teenust pakkuma hakkavad. Piirkondades, kus sel aastal algab kiire interneti võrgu ehitus, on erinevaid teenusepakkujaid keskmiselt kaks kuni kuus.

Täpsema ülevaate operaatoritest, kes konkreetsetes piirkondades teenust pakkuma hakkavad, leiab Elektrilevi kiire interneti kodulehelt (Vaata plaane 2019 jaotuse alt).

Praktiliselt kõigis piirkondades on operaatoriteks Elisa, Telia ja Tele2, kuid esindatud on ka terve hulk väiksemaid firmasid nagu näiteks Citynet, Fiber, FiberMan, Homenet, Prodigi ja Sindi Telekom.

Tiisvendi sõnul on nende andmetel 36 erinevat sideteenuste pakkujat ja kui nad tahavad, võiksid nad kõik Elektrilevi võrgus teenust pakkuma hakata.

“Võib arvata, et kliendi jaoks areneb seeläbi teenuse kvaliteet ja hind muutub soodsamaks,“ lisas Tiisvend. “Seda nägime oma pilootpiirkonnas Tallinnas, Veskimetsa, kus ehitasime kiire interneti võrgu ligikaudu 600 potentsiaalse kasutajani.”

Elektrilevi kiire interneti võrguga liitumise ühekordne tasu saab olema 199 eurot. Seejuures tuleb arvestada ka sellega, et Elektrilevi toob sidevõrgu maja fassaadini, harvemal juhul, kui esinevad tehnilised takistused või majaomanik seinale toomist ei soovi, tuuakse võrk kinnistu piirini.

Juhtme tuppa viimine võib tähendada täiendavaid kulusid juhul, kui kasutaja ise ei valmista ette kohta, kust kaabel tuppa tuua.

Esimestes piirkondades alustab Elektrilevi kiire interneti võrgu ehitusega juuni teises pooles. Kui kusagil ehitusega pihta hakatakse, saab seal piirkonnas ka teenusega juba liituma hakata.

“Anname kõikidele majapidamistele personaalselt kirja teel teada, kui oleme piirkonnas liitumise võimaluse avanud,” ütles Tiisvend.

Viie aasta jooksul soovib Elektrilevi kiire interneti võrgu ehitada 200 000 kodu või ettevõtteni, kus täna puudub kvaliteetne internetiühendus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.