Uudis

1700 korral on e-residendid soovinud jätkata selle kasutamist pärast digi-ID kehtivusaja lõppu

kawasaki_korjus.jpg
Kaspar Korjus (paremal) üle andmas e-residentsuse kaarti kunagisele Apple'i evangelistile Guy Kawasakile. Foto: E-residentsus

Kuigi uute e-residentide arv kasvab hoogsalt, paljastab statistika varjupoole: ligi 1700 korral on e-residendid soovinud kaardi kasutamist jätkata pärast seda, kui selle sertifikaadid on ühel või teisel põhjusel aegunud. Kogu e-residentide arvust on see vaid pisut üle 3%.

Sertifikaatide korduvtaotluse võivad esitada inimesed, kelle digi-ID kaart on näiteks kadunud, varastatud, kehtivuse kaotanud või sertifikaatide kehtivus on peatatud.

PPA statistika: 1700 korral on e-residendid soovinud uut kaarti saada

Käesoleva nädala alguse seisuga oli kokku 45 875 e-residenti, kellest 37 494-l on olemas ka füüsiline digi-ID kaart. Arvude vahe tähendab, et rohkem kui 8000 inimest on e-residentsuse osas saanud küll positiivse vastuse, kuid erinevatel põhjustel ei oma nad veel füüsilist kaarti.

Ent ligi 42% e-residentidest on seisus, kus neil ei ole kaarti, millega nad saaksid asutada firmasid, avada pangakontosid või kasutada muid e-residentsusega kaasnevaid hüvesid

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) väljastatud statistikast nähtub, et hulk e-residente ei kasuta kaarti pärast sertifikaatide aegumist edasi. Kokku on 1700 korral e-residendid soovinud endale saada kehtivate sertifikaartidega digi-ID kaart ka pärast seda, mil eelmine dokument muutus kasutuskõlbmatuks.

E-residentsuse statistika (22.10.2018)

Kokku e-residenteDigi-ID kaardiga e-residenteKehtivad sertifikaadidKorduvtaotlusi
45 87537 49426 8631700

E-residentsuse juhi sõnul on e-residentsuse kasu mujal, kui kehtivate sertifikaartide arvus

E-residentsuse programmi alguses ehk 2014. aastal väljastati kolme aastase kehtivusega digi-ID-sid, mis tähendab, et tänaseks on need kaardid kehtivuse kaotanud.

E-residentsuse programmi juhi Kaspar Korjuse sõnul ei tulene e-residentsuse kasu Eestile sellest, mitu e-residenti omab parasjagu kehtivate sertifikaatide kaarte.

“Kehtivatest sertifikaatidest on olulisem, kui paljud e-residendid tegelevad ettevõtlusega, kui paljud neist Eestit toetavad, Eestist räägivad, siia reisivad jne. Paljud e-residendid on lihtsalt Eesti sõbrad, kelle jaoks on e-residentsuse taotlemine üks viis näidata oma huvi meie riigi ja rahva vastu,” ütles Korjus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.