Uudis

1700 korral on e-residendid soovinud jätkata selle kasutamist pärast digi-ID kehtivusaja lõppu

Kaspar Korjus (paremal) üle andmas e-residentsuse kaarti kunagisele Apple'i evangelistile Guy Kawasakile. Foto: E-residentsus

Kuigi uute e-residentide arv kasvab hoogsalt, paljastab statistika varjupoole: ligi 1700 korral on e-residendid soovinud kaardi kasutamist jätkata pärast seda, kui selle sertifikaadid on ühel või teisel põhjusel aegunud. Kogu e-residentide arvust on see vaid pisut üle 3%.

Sertifikaatide korduvtaotluse võivad esitada inimesed, kelle digi-ID kaart on näiteks kadunud, varastatud, kehtivuse kaotanud või sertifikaatide kehtivus on peatatud.

PPA statistika: 1700 korral on e-residendid soovinud uut kaarti saada

Käesoleva nädala alguse seisuga oli kokku 45 875 e-residenti, kellest 37 494-l on olemas ka füüsiline digi-ID kaart. Arvude vahe tähendab, et rohkem kui 8000 inimest on e-residentsuse osas saanud küll positiivse vastuse, kuid erinevatel põhjustel ei oma nad veel füüsilist kaarti.

Ent ligi 42% e-residentidest on seisus, kus neil ei ole kaarti, millega nad saaksid asutada firmasid, avada pangakontosid või kasutada muid e-residentsusega kaasnevaid hüvesid

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) väljastatud statistikast nähtub, et hulk e-residente ei kasuta kaarti pärast sertifikaatide aegumist edasi. Kokku on 1700 korral e-residendid soovinud endale saada kehtivate sertifikaartidega digi-ID kaart ka pärast seda, mil eelmine dokument muutus kasutuskõlbmatuks.

E-residentsuse statistika (22.10.2018)

Kokku e-residenteDigi-ID kaardiga e-residenteKehtivad sertifikaadidKorduvtaotlusi
45 87537 49426 8631700

E-residentsuse juhi sõnul on e-residentsuse kasu mujal, kui kehtivate sertifikaartide arvus

E-residentsuse programmi alguses ehk 2014. aastal väljastati kolme aastase kehtivusega digi-ID-sid, mis tähendab, et tänaseks on need kaardid kehtivuse kaotanud.

E-residentsuse programmi juhi Kaspar Korjuse sõnul ei tulene e-residentsuse kasu Eestile sellest, mitu e-residenti omab parasjagu kehtivate sertifikaatide kaarte.

“Kehtivatest sertifikaatidest on olulisem, kui paljud e-residendid tegelevad ettevõtlusega, kui paljud neist Eestit toetavad, Eestist räägivad, siia reisivad jne. Paljud e-residendid on lihtsalt Eesti sõbrad, kelle jaoks on e-residentsuse taotlemine üks viis näidata oma huvi meie riigi ja rahva vastu,” ütles Korjus.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.