Uudis

Venemaa ähvardab Facebooki järgmisest aastast ära keelata

Venemaa plaanib riigis ära keelata ligipääsu Facebookile, kui suhtlusvõrgustik ei hakka oma andmeid riigis kohalikult hoiustama, kirjutab Venemaa riiklik uudisteagentuur Interfax.

Nimelt kehtib Venemaal seadus, mis nõuab, et firmad hoiustaksid enda andmeid Venemaal. Seadus kehtestati 2015. aastal ning kriitikute sõnul loodi seadus selleks, et eriteenistused saaksid internetiettevõtete andmetele ligipääsu.

Riiklik internetiregulaator Roskomnadzor teataski, et kui Facebook seadust täitma ei hakka, siis keelatakse riigis selle teenustele ligipääs. “Me teame, et Facebookil on Venemaa Föderatsiooni territooriumil märkimisväärne arv kasutajaid,” ütles Roskomnadzor esindaja Aleksander Žarov. “Me peame tagama, et seadust täidetaks või ettevõte peab lõpetama töö Vene Föderatsiooni territooriumil. Sama juhtus kahjuks LinkedIniga. Erandeid ei tehta,” hoiatas Žarov.

Interfaxi andmetel on Facebook lubanud kaaluda võimalusi, kuidas seadust täita, kuid ühtegi ametlikku ettepanekut teinud ei ole. Twitter on saanud sarnase ettekirjutuse ning palunud riigilt pikendust 2018. aasta keskpaigani, et enda andmesüsteemid seadusega vastavusse viia.

Mullu keelas Rozkomnadzor samadel alustel LinkedIni ja tänavu ähvardas seda teha Telegramiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.