Viis nutikat lahendust, kuidas maailmas päikeseenergiat kasutatakse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Päikeseenergia muutub iga aastaga järjest populaarsemaks, seega tekib maailmasse ka pidevalt uusi rajatisi, mis seda ühel või teisel moel ära kasutavad. Siin on neist viis kõige märkimisväärsemat.

Hiina Longyangxia Dam päikesefarm

See Hiinas asuv päikesefarm on maailma suurim. Päikesefarm asub 27 ruutkilomeetri suurusel alal ning suudab toota 850 megavatti elektrit. Päikesefarmi abil saab elektriga ära varustada kuni 200 000 majapidamist.

India Cochini lennujaam

India populaarsuselt seitsmes lennujaam on esimene maailmas, mis töötab täielikult taastuval energial. Lennujaama juurde ehitatud päikesefarm toodab tegelikkuses isegi rohkem elektrit, kui lennujaam ise vajab, seega müüakse osa elektrivõrku tagasi.

Päikesebuss

Austraalia teedel sõidab ringi buss nimega Tindo, mida laetakse päikeseenergial. Buss suudab ühe laadimiskorraga läbida kuni 200 kilomeetrit, misjärel tuleb seda uuesti laadida. Bussis on olemas ka konditsioneer ning wifi.

Kanalilahendus

Indias on paigutatud päikesepaneelid kanali kohale ja see täidab korraga kahte ülesannet. Alustuseks toodavad päikesepaneelid eketrit, kuid samas pakuvad need ka varju, et kanalis voolav vesi ei aurustuks.

Päikesepaneelid teedel

Holland oli üks esimesi riike, mis paigutas päikesepaneelid rattaradele. Prantsusmaal plaanitakse päikesepaneelidega katta terved sõiduteed. Jaapanis minnakse aga samm kaugemale ning plaani kohaselt pannakse päikesepaneel ulpima vee pinnale, mis lubab selle teha palju suuremaks, kui muidu võimalik oleks.

Loe pikemalt portaalist PopularMechanics.

Foto: PopularMechanics

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.