Uudis

WhatsApp paneb kasutajad ultimaatumi ette: nõustu oma andmete laiali jagamisega või kustuta konto

WhatsApp hakkab Facebookiga andmeid jagama.Foto: Shutterstock

WhatsAppi uus privaatsuspoliitika on viimastel päevadel palju furoori tekitanud, kuna kasutajate andmeid hakatakse nüüd Facebookiga jagama.

Paljud WhatsAppi kasutajad on saanud äpis teate, et WhatsApp on teinud oma tingimustes muudatusi ja hakkab muuhulgas nüüd jagama kasutajate andmeid teiste Facebooki firmadega.

Kasutajatele antakse kaks valikut: nõustu uute tingimustega või sind suunatakse WhatsAppi veebilehele, kus õpetatakse, kuidas oma kasutajat kustutada. Mõtlemisaega antakse 8. veebruarini.

Meenutuseks, et 2014. aastal, kui Facebook WhatsAppi ära ostis, siis lubati, et Facebook peaks WhatsAppi kasutajatest teadma “võimalikult vähe”.

Õnneks tähendavad Euroopa Liidu karmimad privaatsusregulatsioonid, et siin sellist praktikat rakendada ei tohi. Sellegipoolest on ka Euroopa kasutajad saanud WhatsAppilt sarnase teate, mis on omajagu segadust tekitanud.

WhatsAppi muudatused on paljud kasutajad sütitanud rakendusest üldse loobuma ja teisi suhtlusäppe proovima. WhatsAppi konkurendil Signalil tuli mõne tunniga nii palju uusi kasutajaid, et registreerimissüsteem jooksis mitme päeva jooksul korduvalt umbe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.