Keraamilise korpuse ja vinge ekraaniga Xiaomi Mi Mix 2s: kõva konkurent kõigile “flagship killeritele”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Xiaomi oli üks esimesi, kes otsustas välja tuua üliõhukeste ekraaniservadega telefoni. Mi Mix 1 tekitas välja tulles nutitelefonide maailmas üksjagu elevust ja oli värskeks tuulepuhanguks.

Nüüd, mõned aastad hiljem on selline lahendus juba üpris tavaliseks muutunud ja päid enam pöörama ei pane. Millega siis uus mudel püüda suudab?

Klaasi asemel keraamika

Enne telefoni karbist välja võtmis õhkub siit juba minimalismi. Aga sellist head, stiilset. Alati on tore näha, kui tootja hoolib su telefoni välimusest ning paneb kaasa ka ümbrise, millega seda kaitsa. Täpselt nii on ka Xiaomi puhul.

Mi Mix 2S püüab teistest eristuda selle poolest, et kasutab tagumisel küljel klaasi asemel hoopis keraamilist kaant. Kui aus olla, siis erilist vahet neil välimuse koha pealt ei ole. Küll aga räägib keraamika kasuks parem kriimustuskindlus.

Tagumiselt pooltelt leiab ka uuendatud kaamera sensorid, mis võrreldes vana mudeliga on asukohta muutnud. Seekord siis selliselt, et näha välja nagu iPhone X.

Ekraani ümbritsevad raamid on telefonil meeldivalt õhukeseks tehtud, seda küll väikese mööndusega. Nimelt on alumine osa muust oluliselt laiem, kuna sinna on paigutatud esikaamera ning muud vajalikud sensorid. Tänu sellele muuseas ei leia ka telefonilt eraldi kulmu ülaosast.

Ei ole vahet kas kasutada MIUI-d, EMUI-d või Samsung Experience’i

Xiaomi MIUI kasutajaliides jätab puhta mulje ja pakub palju võimalusi. Seepärast meenutab selle kasutamine enim Huawei ja Samsungi kogemust. Ka neil on lademetes erinevaid funktsioone, mida võib menüüsügavustes otsides ära eksida.

Iseenesest on telefoni lihtne kasutada, selle menüüde süsteem on loogiliselt üles ehitatud. Enim võib häirida Androidi kasutajaid asjaolu, et rakenduste sahtlit ei ole ning seda ei ole ka võimalik menüüst aktiveerida.

Põnevamatest võimalustest pakub telefon kasutada teist töölauda. Sisuliselt saab nii luua kaks täiesti erinevat profiili, näiteks kui soovid töö ja vabaaja asju eraldi hoida. Seadistamine ja kasutamine midagi keerulist ei olnud, ainukesena häiris sõrmejälje kasutamine. Nimelt, kui sama sõrmejälg mõlemale keskkonnale määrata, ei pruugi telefon igakord aru saada, kumba sa parajasti soovid siseneda.

Selfie’sid peab tagurpidi tegema

Telefoni ülemise osa kulmuvabaks tegemisel on lõivu makstud esikaamera paiknemisele. Kuna see on alumises servas, siis telefoni tavapäraselt käes hoides on selfie’de tegemine paras katsumus. Näo ekraani keskele saamine on paras katsumus, ent kui telefon teistpidi keerata, see mure kaob. Tore, et Xiaomi seda võimaldab.

Kaamera on peale vaadates nagu iPhone X-il, aga see on see, mis väljaspoolt silma paistab. Kuigi tegu on kahe sensoriga, ei ole pildid päris iPhone’i tasemel. Xiaomi kaamera teeb häid pilte, aga nende kvaliteet võib olla kõikuv. Hästi valgustatud oludes saab aga üldjuhul pilte, millega tõenäoliselt enamik kasutajaid rahul on.

Lisaks sellele on kasutusel ka AI ehk tehisintellekt, mis aitab vastavalt kaamerasilma kaudu tuvastatud infole välja paisatava pildimaterjali paremaks teha. Kuigi see oskas edukalt tuvastada rohelust ja taevast, ei ole piltidele lisanduv efekt midagi erilist. Ainuke vahe, mis silma hakkab, on veidi erksamad värvid ja heleduse võimendamine. Olenevalt soovitud tulemusest võib seega taoline töötlus olla nii kasulik kui kahjulik.

Funktsioon on vaikimisi deaktiveeritud ning selle kasutamiseks tuleb menüüst ise vajalik koht üles leida.

Aku ei üllata

Ei midagi uut siin maamunal. Liitium-ioon aku mahutavuseks on 3400 milliamprit ning sellest jätkub umbes-täpselt kõige enam pooleteist päeva jaoks.

Õnneks on Mi Mix 2S-il kiirlaadimine sisse ehitatud ning vastab Qualcomm 3.0 standardile. Lisaks on võimalik telefoni laadida ka juhtmevabalt.

Kokkuvõtteks

Mi Mix 2S meenutab kangesti OnePlusi 6-te: tipptasemel näitajad, mis on kaasaegsesse vormi pakendatud ning mille eest ei küsita terve kuu palka. Samasugune mudel töötab ka Xiaomi puhul hästi ja Mi Mix 2S on heaks alternatiiviks teistele flagship killeritele.

Jah, osta,

kui sa tahad massist eristuda ja ei pelga kasutada Hiina telefoni.

Xiaomi Mi Mix 2S

Hind549 eurot (Elisa)
Ekraan5,99 tolli (1080x2160 pikslit), IPS LCD
Mõõtmed/kaal151 x 75 x 8 mm, 191 g
KiibistikQualcomm Snapdragon 845
Mälumuutmälu 6/8 GB, sisemälu 64/128/256 GB
KaameraTaga 12 MP+12 MP, ees 5 MP
Aku3400 mAh
OSAndroid 8.0
ÜhendusedUSB-C, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.