OnePlus 7 Pro: Mul pole kaua aega olnud ühtegi telefoni nii lihtne soovitada

OnePlus 7 Pro maksab Eestis 749 eurot.Foto: Martin Mets

OnePlus on tulnud pika tee. Mäletate, kunagi oli OnePlusi telefonide mõte see, et sa saad tehniliselt väga hea telefoni koos üsna puhta Androidiga poole odavamalt, kui näiteks Samsung või Sony pakkusid.

Aasta-aastalt on see valem muutnud, peaaegu iga versiooniga on telefonid neil kallimaks muutunud ja iga kord me peame aina rohkem küsima, et mis ikkagi on OnePlusi telefonide mõte?

Nüüd maksab kallim OnePlus 7 Pro juba 749 eurot ja odavam OnePlus 7 549 eurot. Okei, see viimane on veel päris odav, aga eelmise aasta Huawei ja Samsungi tipud on ka juba samasse hinnaauku kukkunud.

Et see hinnaküsimus kohe laualt ära pühkida, siis jah, OnePlus 7 Pro on siiani umbes 250 eurot odavam kui Samsung Galaxy S10 või Huawei P30 Pro, aga nende hind ju kukkus paari kuuga 200 euro võrra. Eks OnePlusi hind ka kukub, aga suures pildis pole OnePlusil enam hinnaeelist. Ja hoolimata sellest jään ma pealkirjas öeldu juurde kindlaks.

See ekraan on väga hea

Esimene asi OnePlus 7 juures, mida kohe tajud, muide polegi ekraan, vaid telefon on üsna raske, ikka käes on seda tunda. Teine asi on ekraan, mis on erakordselt hea.

“Kulm” on minevik, vaid 6,7-tolline AMOLED-ekraan katab tervet esipaneeli. Selle värskendussagedus on 90 Hz tavalise 60 Hz vastu ja see toetab HDR-sisu.

OnePlus 7 Pro kell pool 11 õhtul juunikuus ja Eestimaal.

See kõik on väga muljetavaldav. Nagu ma juba varem olen tähelepanu juhtinud, siis esikaamera on telefonil väljalibistatav, sest muidu ei saaks tervet esipaneeli ekraaniga katta.

Vajutad kaamerarakenduses esikaamera ikooni ja kaamera sõidab vaikse, aga siiski kuuldava mootorisurina saatel telefonist välja. Sulged kaamerarakenduse ja see vajub sisse tagasi.

Esimene kord tehakse ära, teine kord õigesti

Tehnikal on komme, et selle esimeses põlvkonnas tehakse mingi uus asi ära ja järgmine kord tehakse see õigesti ära. Hea näide on siin ekraanisisene sõrmejäljelugeja. Kui need aasta tagasi telefonidesse tulema hakkasid, olid need aeglased. Selles telefonis on see aga ideaalne ja ma juba ei kujuta elu ilma selleta ettegi.

See väljalibistatav kaamera aga tekitab kõhklusi. Kaua see töötab laitmatult, kuni suvel rannas taskusse sattunud liivaterad sinna vahele poevad? Praegu on seda raske hinnata, aga kahtluseuss jääb sisse.

Kolm kaamerat on hetkel OnePlusi standard.

Varasemalt on üheks põhiliseks argumendiks olnud, miks mitte OnePlusi osta, selle kaamera. See on olnud okei ja läinud iga versiooniga paremaks, aga samamoodi on ka teised liikunud sammu võrra edasi ja seis on suures pildis olnud muutumatu.

Nüüd aga julgen ma öelda, et OnePlus 7 Pro kaamerakolmik on täiesti tipptasemel. Raske on ilma pilte kõrvuti nägemata hinnata, kas Samsung Galaxy S10 on parem kui Huawei P30 Pro või muidu kõige paremaks kaameratelefoniks peetav Pixel 3.

Ilmselt pole sellel ka nii suurt tähtsust, mõnedes oludes võidaks üks, mõnes teine, aga selge on, et OnePlus on nüüd nendega samal tasemel.

Kolm kaamerat pardal

Telefonil on taga kolm kaamerat, 48 Mpx põhikaamera, 16 Mpx lainurkkaamera ja 8 Mpx telekaamera, mis lubab kolmekordset optilist suumi. Digitaalselt saab ka 10x suumi ja selle kvaliteet oli ikka kohati uskumatult hea. Olemas on nii eraldi portree- kui ka öörežiim.

Ilmselt räägivad siin pildid rohkem enda eest, aga lainurga juures on kohati moonutust nõksa rohkem kui tahaks. Muidu on väga raske midagi ette heita. Mulle jättis eriliselt sügava mulje see, kuidas kaamera suudab edasi anda erinevate pindade tekstuuri. Kohe on tunda seda, et värske banaanikoor on värske ja veel osaliselt märg.

Tavaliselt ma sööke ei pildista, aga seekord tegin erandi. Täna seda pilti vaadates hakkab suu vett jooksma.

Söögipiltide juures on füüsiliselt tajuda selle tihedust ja konsistentsi. Võib-olla hakkas see mul peas kuidagi eriti hästi töötama, aga see oli ikka muljetavaldav ja ma pole varem sellist efekti telefonikaamerate puhul tähendanud, et see tõesti nii hästi töötaks.

Videokvaliteet on samuti suurepärane ja halba pole midagi öelda. Võib-olla on natukene veider, et OnePlus pole oma kogu võimsusega pressinud välja aeglasemat aeg-luubis videot kui 480 kaadrit sekundis (720p) või 240 k/s (FullHD), aga tühja sellega.

Nimekiri asjadest, mida ei ole

See nimekiri on lühike, aga see on olemas. Ametlikult pole telefon veekindel ja sel puudub IP-sertifikaat. Siin tegi OnePlus naljaka lükke, nad ütlesid, et kastsid telefoni ise ämbrisse ja vaatasid, et see töötas pärast küll. Põhjuseks kokkuhoid. No võib-olla tõesti on.

Teine asi, mis on puudu, on mälukaardi tugi ja leppida tuleb 256 GB sisemäluga, mis ilmselt on piisav, aga fakt on siiski see, et nii on.

Sõrmejäljelugeja on telefonil väääga kiire.

Kolmas asi on kõrvaklapipesa.

Need on kõik asjad, ilma milleta ma saan hakkama väga hästi. Muidugi on telefonil kiirlaadimine (30 W), ilma milleta ma hakkama ei saaks ja 4000 mAh aku, mis garanteerib vähemalt ühe päeva, aga… kindlasti mitte kahte.

Ma võiks veel rääkida mitmest asjast, nagu Androidi versioon ja muu, aga see kõik pole praegu tähtis. Tähtis pole isegi selle Snapdragon 855 kiibistik ja 8 GB sisemälu (mu testitelefonil tegelikult oli isegi 12 GB). Kõik see toimib veatult. Kes tahab telefoni ruutida, siis ka see aken on nüüd lahti.

Mul pole tükk aega lihtsalt taskus olnud nii head telefoni. Kui ma enamasti testides pean kaaluma, et kas nüüd kukub “jah” või “ei”, siis seekord ma ei pidanud isegi mitte sekundikski selle peale mõtlema.

Jah, osta,

sest see on lihtsalt igas mõttes väga hea telefon ja enda hinda väärt.

OnePlus 7 Pro

Hind749 eurot
MüügilElisa ja Telia
Ekraan6,7-tolline (1440 x 3120) AMOLED, 90 Hz, HDR
KiibistikQualcomm Snapdragon 855
Mälu8 GB muutmälu, 256 GB sisemälu, pole laiendatav
Kaamera48+8+16 Mpx taga, F1.6, 16 Mpx ees
Aku4000 mAh, Warp Charge (30 W)
OSAndroid 9
ÜhendusedUSB-C, wifi b/g/n/ac db, Bluetooth 5.0, GPS, NFC
Mõõtmed ja kaal162,6 x 76 x 8,8 mm mm, 206 g

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.