Test

Spectacles videoprillid on parim asi tõelisele snapchat’ijale

Prillide parempoolses nurgas peitub põhjus, miks neist üldse kirjutada. Foto: Gregor Sibold

Jah, osta,

kui oled tihe Snapchati kasutaja. Spectaclesid on suurepärased, et enda kogemusi eriti vahetult jäädvustada. Sõbrad näevad kõiki su tegemisi täpselt nii nagu sa ise neid näed.

Möödunud aasta septembrikuus tuli kaduvate sõnumitega äpi Snapchat emafirma Snap välja enda esimese füüsilise tootega. Tegu on videoprillidega Spectacles, millega on võimalik enda tegevust mugavalt jäädvustada ning sõpradega jagada.

Geeniuseni jõudis üks paar neid kogu maailmas nõutud prille ja oleme neid paar nädalat proovinud.

Mis tuleb karbis?

Ligikaudu 135 eurot maksev komplekt tuleb kahes osas – karp ja prillid. Karbil on kaks lihtsat ülesannet: prillide turvaline hoiustamine ning nende laadimine. Kuna prillide sees olev aku palju üle veerand tunni vastu ei pea, on neid tihti tarvis laadida. Karbi abiga saab seda teha kokku neli korda, enne kui ka karbis olev aku tühjaks saab. Karp ise on kolmnurkne, kollase kummist materjaliga kaetud ning tundub üsna tugev. Kui prillid on karbis, siis võib karbi muretult kotipõhja visata ning prillidega ei juhtu midagi.

Prillid sobivad kenasti karpi, mis klõpsab kinni magneti abiga. Foto: Kaarel Kook

Teine ning põhiline osa komplektist on loomulikult prillid. Pealtnäha on tegu justkui tavaliste ümarate klaasidega päikeseprillidega, millel on mõlemas nurgas kaks ringi. Kui vaadata neid lihtsalt prillidena, siis on need väga korralikud. Ehitus on tugev ning ei logise, peas on nad mugavad ning toimivad suurepäraselt ka lihtsalt päikeseprillidena.

Spectacles ei ole tavalistest prillidest ka märkimisväärselt raskemad, mida võiks eeldada, kuna sees on ju peidus palju enamat, kui tavalistel prillidel.

Täpsemini on prillide sees peidus täis-HD videokaamera, mis asub prillide parempoolsel küljel (prillide kandja vaatenurgast). Vasakul on prillidel LED-tuluke, mis süttib video jäädvustamisel põlema. Kaks korda prillide küljele toksates näitab tuli ka aku laetuse taset. Vasakul prillide peal asub nupp, mida vajutades hakkavad prillid jäädvustama kümne sekundi pikkust videoklippi. Väike-LED tuluke on ka prillide siseküljel, et kandja näeks, millal kümme sekundit täis hakkab saama. Juhul, kui soovid jäädvustamist jätkata, tuleb enne filmimise lõppemist uuesti nupule vajutada ning prillid filmivad edasi.

Filmides süttib vasakul põlema sõbralik LED-tuluke. Foto: Gregor Sibold

Kas prillide disain on tasemel või ei, sõltub inimese maitsest. Minu arvates näevad need täitsa lahedad välja ning mina kannaksin neid vabalt päikselistel päevadel. Igaühele aga säärane ümar disain ei meeldi või peakujuga ei sobi.

Milleks kellelgi neid vaja peaks olema?

Spectaclesi idee seisneb selles, et inimestele meeldib enda kogemusi jagada. See peaks olema idee kõigi suhtlusvõrgustike tagamõte. Jagamine toimub teatavasti telefoni abiga ning selleks, et enda tegevust jäädvustada ning jagada, peab kasutaja vähemalt ühes käes hoidma telefoni, mis segab tegevust.

Sellise olukorra jaoks ongi prillid heaks alternatiiviks. Need pähe pannes on võimalik hoida käed vabana ning jäädvustada enda kogetavat täpselt nii, nagu ise seda näed. Seega ongi Spectaclesid suurepärased enda tegevuste jäädvustamiseks täpselt sellisena, nagu need läbi inimese enda silmade paistavad.

Kogu kaadervärk on selgelt suunatud just nende inimeste poole, kes kasutavad suhtlusvõrgustikku Snapchat. Põhimõtteliselt võib öelda, et kui sa Snapchati ei kasuta, siis sul neid prille kindlasti vaja ei ole.

Peale video jäädvustamist hoiustavad prillid videot kohalikus mälus ning kui lülitad telefonis Bluetoothi sisse, teisaldatakse tehtud klipid automaatselt telefoni. Täpsemini jõuavad videod Snapchati rakenduses olevasse osasse, kuhu tavaliselt saab enda tehtud pilte salvestada. Seal on Spectaclesi jaoks eraldi kategooria “Specs”.

Selleks, et tehtud video enda telefoni galeriiäppi saada ning sealt edasi näiteks arvutisse tõsta, tuleb iga klipp eraldi telefoni teisaldada. See annab selge sõnumi, et prillid ei ole mõeldud videote filmimiseks, millest hiljem teha arvutis videosid. Prillid on mõeldud selleks, et teha videoklippe, mida jagada just Snapchatis.

Mis mulje siis neid kanda on? Suurepärane!

Minu jaoks oli prillide kasutamine väga vahva kogemus. Igati huvitav ja omapärane oli jäädvustada enda kogemusi täpselt nii, nagu need mulle paistsid. Isegi lihtsa ukse avamisega tekib teatud emotsionaalne side ning video näeb tõesti välja nagu kogemus.

Kõige paremini sobivadki need prillid just selliste olukordade jaoks, kus telefoniga filmimine oleks kohmakas ja ebamugav. See võib olla sportimine või muu tegevuseks, kus mõlemad käed on kinni.

Samas sobivad need hästi ka ükskõik millise teise kogemuse jagamiseks, kuna näitavad sündmusi kogeja perspektiivist. Allpool olevast videost võib näha millised jäädvustatud klipid välja näevad. Videopildi ümar kuju annab hea idee sellest, miks ei ole mõtet neid videofaile arvutisse teisaldada.

Veidi imelik on Spectaclesi kasutamine hämaras ja päevadel, millal päike ei paista. Kuna prillid on tumedate klaasidega, siis kartsin hämaras jätta inimestele veidi totakat muljet ning sel ajal neid ei kandnud.

Kui Spectacles kohale jõudis, pelgasin natuke uue tehnikaseadme efekti, kus kasutad uut asja õhinaga umbes nädala ning seejärel saad aru, et tegelikult seda polegi eriti vaja. Spectaclesidega seda ei olnud. Kuigi ma ei jäädvusta enam igat kohvijoomist ja ukseavamist, võtan ma need jätkuvalt tihtipeale mõnele lahedamale sündmusele kaasa, et teha mõni vahva videoklipp.

Foto: Kaarel Kook

Nende prillide suurim miinus on…

Nende prillide juures on siiski üks suur miinus, mis tuleb ära mainida – saadavus. Neid prille on endale väga keeruline muretseda.

Praeguse seisuga on selleks kaks võimalust. Esimene on lennata otse Ameerika Ühendriikidesse ja osta prillid Snapchati ametlikust poest, mille leiab näiteks New Yorkist.

Teine võimalus on osta need mõnest internetipoest nagu Ebay või Amazon, kuid nendes poodides on hind tihtipeale ligi kahekordne.

Seega on rahakotile kõige soodsam see, kui mõni tuttav on lähiajal USA-st Eestisse tulemas ja temalt paluda üks paar osta.

Osta kui oled tõeline Snapchat’ija

Snapchati Spectacles videoprillid on väga lahedad ning ainulaadsed seadmed. Kui jätta välja kõik muu, siis lihtsalt fakt, et oma prillidega saab filmida, on väärtus omaette.

Siiski on need prillid elamuseks väga konkreetsele inimesele ning kõigil neid kindlasti vaja ei ole. Määrav faktor on Snapchat – kas kasutad seda või mitte. Kui ei kasuta, siis on ei saa sa nendega peaaegu midagi põnevat teha. Samas kui oled aktiivne snapchatija ja otsid head võimalust enda kogemuste eriti vahetuks jagamiseks, siis on Spectaclesi videoprillid parim variant selle saavutamiseks.

Spectacles

Hind135€
SaadavusSnapchati ametlik pood New Yorkis, Amazon, Ebay
Kaamera1080p, 60 kaadrit sekundis
Prillide akukeskmise kasutamisega kestvus ligikaudu päev
Karbi akulaeb prille 0-100% neli korda
ÜhilduvusiOS, Android

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.