Abiks valijale: milline Hi-Fi kõlar on sinu jaoks see õige?

Bang & Olufseni Hi-Fi kõlareid leidub erinevatele vajadustele, kuid kõik tooted rahuldavad kindlasti üht olulist nõudmist – tagavad hea kvaliteetse heli. Mida aga valida, kui tootevalikus on seinale ja põrandale paigutatavaid suuremaid ja väiksemaid kõlareid? Teeme ülevaate, milline kõlar kuhu kõige paremini sobiks.

Beolab 19 – kui bass on kõige alus

Kui sinu muusikaeelistuses on stiilid, kus bass peab olema võimas, mahlakas ja isikupärane, siis peaksid oma tuppa tooma need Bang & Olufseni dodekaeedrid – nii korpus kui kõlarielemendid on disainitud spetsiaalselt selliseks, et Beolab 19 töötaks võimsa subwoofer´ina. Ühendades kõlariga Beosound Core´i, saab juurde multiroom´i funktsionaalsuse – kõlariga on võimalik koos selle lisaseadmega saada ühendust nii üle Bluetoothi, WiFi, Chromecasti kui Airplay. WiSa juhtmevaba ühendusega saad kõlarid paigutada kõige sobivamasse kohta toas, muretsemata helikaablite vedamise pärast. Kõrgtasemel Taani disain lubab neid eksponeerida ka kõige trendikamates interjöörides.

Beolab 17 – aktiivkõlarite paar nii seinale, lauale kui põrandale

Kui soovid universaalset, kuid hea kvaliteediga ja mitte väga suurt kõlaripaari nii telerile lisahääle tekitamiseks, muusikakeskuse väljundiks kui arvutist tulevate helide esitamiseks, sobib juhtmevaba kõlaripaar Beolab 17. Sel mudelil on võimalus vahetada esipaneele, kinnitada nii seinale kui jalaga põrandale tõsta, paigutada püsti või küliliasendis lauale või kapile. Seega igapäevaseks kasutamiseks ja erinevateks elujuhtumiteks on Beolab 17 pea alati sobiv. Vaid võimsust on sel mudelil vähem, kuid sellest ka väiksem korpus ja kergem kaal.

Beosound Core´i lisamisega saab ka see kõlar, nagu kõik teisedki siin mainitud, juurde multiroom´i funktsionaalsuse – Bluetoothi, WiFi, Chromecasti ja Airplay ühendusvõimaluse.

Beolab 18 – kui võimsus ja eksklusiivne disain peavad käima koos

Neid stiilseid põhjamaise puidu ja metalliga viimistletud kõlareid saab panna nii põrandale kui seinale. Kui oled suure ekraaniga kvaliteetse 4K HDR teleri omanik, siis peab pilti toetama ka vastav võimas heli, mille tagavad Beolab 18 3/4 tollise läbimõõduga kesksageduste kõlarielement, kaks neljatollist bassikõlarit ja kõlari tipus asuv kõrgsageduslik “akustiline lääts”, mis kiirgab kõrgemaid helisid ühtlaselt üle kogu ruumi laiali.

See kõlar sobib kuulamiseks ruumis, kus ükskõik millises punktis peab olema tagatud ühtmoodi kvaliteetne ja ruumiline helipilt.

Beolab 50 – neile, kes lepivad ainult parimaga

Kui oled valmis kulutama kvaliteetse helielamuse eest rohkem ja ei lepi vähimaga kui parim helikvaliteet ja suurim võimsus, siis Beolab 50 kipub olema kõige sobivam valik. Kõlaripaar sobib nii klassikalise kui kaasaegse muusika kuulamiseks, samuti tippkvaliteediga filmielamuseks.

Kasutusel on parimad materjalid, mida Bang & Olufseni tehases käsitsi töödeldakse ja viimistletakse, ülemiselt pinnalt tõuseb välja “akustiline lääts”, mis kiirgab ühtlaselt laiali kõik kõrgema sageduse helid.

Bassi tagavad aga kolm suurt kümnetollist kõlarielementi.

Beolab 50 analüüsib ruumi akustikat ja heli erinevates kuulamispunktides ning kohendab vastavalt võimendi filtreid, et heli oleks ideaalne just selle ruumi jaoks, kus kõlar asub. Kui tuba on inimesi täis, siis seadistab kõlar muusika esitamise selliseks, et igas punktis oleks maksimaalselt hea helielamus.

BeoLab´i kõlareid saab ise järgi proovida Endla 16 asuvas Bang & Olufseni salongis, kus oma ala spetsialistid annavad valikul asjalikku nõu. Osta saab nii kohapealt kui  www.miterassa.ee e-poest koos kõigi vajalike lisadega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.