Suur lugu

Eesti idufirma kaasas suure investeeringu ja palkas Taavi Kotka

taavi_kotka_by_kai_kuusisto-4.jpg
Taavi Kotka. Foto: Kai Kuusisto

Eesti tarkvarafirma Plumbr kaasas uutele turgudele minekuks vajaliku hulga investeeringuid ning palkas laienemist juhtima endise majandusministeeriumi asekantsleri ja IT visionääri Taavi Kotka.

Plumbr arendab tarkvara, mis mõõdab, kui töökindlalt tarkvara igapäevaselt lõppkasutaja jaoks toimib.

“Ei ole olemas veavaba tarkvara, midagi on ikka aeglane või katki. Plumbr annab kindlustunde, et sa tead täpselt, mis on katki ja kui suurt hulka kasutajaid see mõjutab,” selgitas Plumbri tegevjuht Priit Potter.

“Lisaks näitab Plumbr ära ka konkreetse juurpõhjuse koodis, mis viga või aeglust põhjustab, mistõttu saab seda kiirelt parandada.”

“Oleme seni investeeringud teinud tootearendusse ning esimeste sammude tegemisse, et turule jõuda,” ütles Potter.

“Klientidelt saadud tagasiside annab meile kindlust, et võime oma toote müügile suuremat rõhku panna. Lisainvesteeringu kaasamise ning tööjõu palkamisega võimaldab meil suurendada arenguplaani.”

Investoriks on Eesti-Soome taustaga riskikapitalifond Karma Ventures. Investeeringu mahtu ei ole osapooled avalikustanud.

Kotka sai pakkumisi Eestist ja välismaalt ning väga erinevatest valdkondadest

Taavi Kotka ütles, et sai juba enne ministeeriumist lahkumist pakkumisi erinevatest valdkondadest, kuid otsustas Plumbri kasuks.

“Töötasime Plumbri tuumikmeeskonnaga koos 10 aastat Webmedias. Täna on nad valmis arendanud maailmatasemel toote, millel on oluline turupositsioon Põhjamaades, kuid miks mitte kogu maailmas,” rääkis Kotka, ise samas tunnistades, et müügipealiku positsioon on tema jaoks keeruline väljakutse.

“Eestis osatakse teha maailmatasemel tarkvara, kasvõi näiteks ZeroTurnaround, aga ainult vähestel on õnnestunud globaalselt läbi murda, Plumbril on olemas sarnane potentsiaal” rääkis Kotka. “Tänased rakenduste monitooringuvahendid keskenduvad rohkem sellele, kuidas servereid ja andmebaase õnnelikuna hoida ning see, kuidas lõppkasutajad töökindlust tajuvad, ei huvita suurt kedagi. See oli ka asekantslerina mul pinnuks silmas, et ministeeriumid ei tea, mis kvaliteediga nad Eesti elanikele teenuseid pakuvad. Mulle meeldib, et Plumbril on teine lähenemine.”

Küsimusele, kas tööpakkumisi tuli ka välismaalt, vastas Kotka, et neid oli mitmeid.

“Pakkumisi tuli, aga kuna ma õpin Tallinna Tehnikaülikoolis doktorikõppes ja lapsedki käivad Eestis koolis, siis välismaale kolimine jäi sellel korral ära,” lausus Kotka. “Nii super pakkumist ei tulnud, mille puhul oleksin olnud nõus sellest kõigest loobuma.”

Plumbri asutasid 2011. aastal neli eestlasest tarkvarainseneri. Ettevõtte klientide seas on näiteks NASA, NATO, Dell, HBO ja veel mitmed mainekad kliendid.

Karma Ventures alustas tegevust mullu veebruaris. Fondi investoriteks on Ambient Sound Investments ja Eesti, Läti, Leedu valitsuste ja Euroopa Investeerimisfondi koostöös loodud Balti Innovatsioonifond. Fondi nõustavad Ahti Heinla, Jaan Tallinn ning Ericssoni ja Qualcommi taustaga Edgar Auslander.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.