Sahinad: HarmonyOS Nextiga ei tööta Huawei telefonidel enam Androidi rakendused

Huawei uuendab peagi oma telefonide operatsioonisüsteemi.Foto: Shutterstock

2019. aasta esimeses pooles lisas Ameerika Ühendriikide valitsus Huawei musta nimekirja ning Google teatas, et tulevastest Huawei telefonidest kaovad Google’i äpipood ja kõik Google’i äpid nagu Gmail, Maps, Chrome ja teised.

Kaks aastat hiljem andis Huawei välja oma HarmonyOS operatsioonisüsteemi, mis toetas endiselt Androidi rakendusi, kuid oli Androidist siiski mõnevõrra erinev. Hiljuti teatas Huawei aga HarmonyOS Nextist, mis peaks olema täiesti uus versioon ettevõtte tarkvarast ning näib, et sellele tulevad eraldi rakendused.

Selle aasta augustis näidati sotsiaalmeediakanalil Weibo demoversiooni Nextist ning seal ei saanud operatsioonisüsteemiga APK-faile avada, millega saab Androidi rakendusi installida. Ülejäänud osa tarkvarast oli HarmonyOS-iga väga sarnane.

Asjaolul, et Nextil ei tööta enam Androidi rakendused, on veel alust. Hiina uudisteväljaanne South China Morning Post teatas äsja, et suured Hiina tehnoloogiaettevõtted otsivad jõudsalt arendajaid, kes suudavad HarmonyOS-i peale rakendusi teha.

Väljaanne lisas, et prooviversioon uuest operatsioonisüsteemist jõuab arendajateni järgmise aasta alguses. Portaal Pandaily lisas, et Next toetab APK-failide asemel vaid HAP-faile. Seega ei saa ka selle väljaande sõnul Nextiga Androidi rakendusi kasutada.

Nexti uudsuse osas tasub siiski kriitiline olla, kuna HarmonyOS-i turule tuues teatas samuti Huawei, et tegu on täiesti uue tarkvaraga. Siiski leiti palju asitõendeid, et tegelikult on HarmonyOS Androidi peale ehitatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.