Android

Sony toob turule kolm eriti võimast telefoni, aga hind ja saadavus tekitavad küsimusi

Sony Xperia 1 III.Foto: Sony

Sony avalikustas täna oma 2021. aasta telefoniseeria, kuhu kuulub kolm mudelit: Xperia 1 III, Xperia 5 III ja Xperia 10 III.

Xperia 1 III näol on tegemist tipptelefoniga, millel on väidetavalt maailma esimene OLED-ekraan, mis toetab 4K resolutsiooni ja 120 Hz värskendussagedust. Sony on säilitanud ja Xperia mudelite viimase aja tunnusjoone ehk 21:9 kuvasuhte, mis tähendab, et telefon on võrreldes teiste tootjate mudelitega piklikum. Telefonil on ka 65 W kiirlaadimine ning samuti toetab see juhtmevaba laadimist. Telefoni sees toimetab Qualcommi Snapdragon 888 protsessor ja sise- ning muutmälu on vastavalt 256 ja 12 GB.

Xperia 5 III on esimese mudeli väiksem vend, seda nii suuruselt kui ka sisult. Xperia 5 III on veidi väiksem (6,1 tolli vs Xperia 1 III 6,5 tolli) ja peab leppima Full-HD resolutsiooniga. Samuti leiab mudelilt vähem mälu (128/8 GB). Muus osas on Xperia 5 III oma suurema vennaga pea et identne: protsessor, kaamerasüsteem ning aku on täpselt sama.

Sony turustab oma telefone tavaliselt fotograafiahuvilistele ja professionaalidele ning ka selle aasta mudelid on just pildistajatele suunatud. Tagaküljel on kahel mudelil 12 MP põhikaamera, 12 MP lainurksensor, 12 MP telefotosensor ja 0,3 MP sügavussensor. Sony sõnul on nende telefotosensor esimene, mis kasutab tõelist optilist suumi, ehk teisisõnu liiguvad sensori osakesed suumides füüsiliselt ning ei kasuta digitaalse suumiga trikitamist nagu teevad seda konkurendid.

Mis puudutab Sony kõige odavamat mudelit ehk Xperia 10 III-e, siis sellel on kahest võimsamast telefonist vähem mälu, kehvem protsessor, veidi nõrgem kaamerasüsteem, kuid seevastu tuleb ka hind odavam.

Kahjuks ei avalikustanud Sony, millal ja mis hinnaga telefonid Euroopassse müügile tulevad, öeldes vaid, et USA-sse jõuavad need suvel. Eelmise aasta Sony tipud ehk Xperia 1 II ja Xperia 5 II tulid turule vastavalt 1200- ja 900-eurose hinnasildiga, ent tehnilised näitajad olid kõvasti kehvemad. Seega spekuleeritakse, et tänavuste mudelite hind tuleb sellest veel kõrgem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.