Uus funktsioon: Google tahab telefonidest teha autodes pardakaamerad

Google töötab praegu pardakaamera funktsiooni kallal.Foto: Shutterstock

Nähtavasti arendab Google praegu osadele Androidi telefonidele pardakaamera funktsiooni, millega saab kasutaja salvestada videot oma sõidust.

Portaal 9to5Google märkas uut funktsiooni Personal Safety rakenduses ning väidetavalt on tegu ettevõttesisese testiga, mis avaldati kogemata Google Plays.

Funktsioon lubab kasutamise ajal lülitada ekraani välja või avada näiteks Waze’i, Google Mapsi või vahetada muusikat Spotifyst. Ühtlasi saab pardakaamera seadistada nii, et see ei salvestaks heli.

Salvestatud videod on kokkupakitud kujul, et võtta seadmes vähem ruumi ning need kustutatakse kolm päeva hiljem.

Sellisel lahendusel võib olla aga mitu kitsaskohta. Esiteks on telefonihoidjas seadet vahel keeruline suunata nii, et see filmiks teed õige nurga all ning ühtlasi tükivad telefonid armatuurlaual päikese käes minema väga kuumaks. Kui navigatsiooni kasutamisele lisada veel ka video filmimine ja kiirlaadimine, võib telefon tuliseks minna.

Ühtlasi tulevad aina kaalukamalt peale Android Auto ja Apple CarPlay lahendused ning uute autode omanikud ei pea enamasti oma telefoni ekraanilt navigatsiooni vaatama, vaid saavad selle autoga ära ühendada ja kasutada sõiduki enda ekraane.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.