Apple

Appi, ma ei tea, kuidas mu telefon heliseb!

iPhone XR

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis.
Tutvu tootevalikuga!

Sellest ajast peale, kui mobiiltelefone siinmail alles kännukateks nimetati (soomekeelse kännykkä eeskujul muidugi) – ja see oli väga-väga ammu -, on paljudele inimestele läinud korda, mis häält nende aparaat helisedes teeb. Mobiilihelinate Microsoft, Apple ja Google kokku on muidugi 1994. aastal Nokia 2110-ga maailmavallutust alustanud Nokia tune. Alguses oli see ilmatuma äge, tänapäeval enam mitte niiväga, aga vahel ikka juhtub, et mõnel tuttaval see valel ajal piinlikult valjult piiksuma hakkab. Ja kellel ei läheks süda natuke soojaks.

Ostetud ja isetehtud helinad – täiuslik eneseväljendus!

Mingil hetkel tekkis omapärane ärimudel, kus telefonihelinaid sai endale raha eest osta. No tõesti, mida järgmiseks, hakkan veebis ajakirjanduse eest maksma?

Siis saabus õnnis aeg, kui muutus võimalikuks oma lemmiklugu arvutist telefonihelinaks saata. See muidugi polnud alati positiivne nähtus, sest endal oli kangesti lahe, aga teistele enamasti käis su Enya/Metallica kohutavalt närvidele. Alati see muidugi polnud ka väga lihtne. Näiteks 2004. aastal nägin päris palju vaeva, et see lugu kõigepealt tuvastada ja siis oma algelisse Alcateli saada. Aga sain ja kuradi äge oli.

Elame post-helina ajastul

Tundub aga, et kustomiseeritud vaimukate helinate ajastu hakkab läbi saama. Mul on juba kaks nädalat uus iPhone ja mul pole aimugi, kuidas ta heliseb. Äkki samamoodi, nagu eelmine, kuna ma ta ju backupist taastasin? Või mingi standardse meloodiaga? Tõesti ei tea.

Esiteks ei ole tal tegelikult vaja heliseda. Nutikad kellad ja läpakas annavad märku, kui ja kes helistab, nii et telefonil võib rahulikult hääle maha keerata.

Teiseks istutakse tänapäeval avatud kontorites, nii et parem ongi, kui aparaat surina peale on säetud.

Ja kolmandaks, ma lihtsalt ei hooli enam. Olgem ausad, mu iPhone ei ole telefon, vaid postkast, ajaleht, fotokas ja taskulamp. Kes ootaks, et need mingit häält teeks?

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.