Apple

Apple paljastab: milliseid iPhone ja MacBook mudeleid on kõige lihtsam ise parandada?

Apple'i toodang.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kui vaadata Apple’i Prantsusmaa e-poodi, leiab seal hindadele ja kõigele muule lisaks veel midagi eriskummalist –  firma on andnud igale iPhone’ile ja MacBookile skoori, mis tähistab seda, kui lihtne (või raske) on vastavat mudelit parandada.

Kõikide mudelite remontimise raskusastet saad vaadata siit. Näiteks uued iPhone 12 mudelid said kõik skooriks 6,6, ent iPhone 11 seeria vaid 4,5 punkti. Vahe tuleb Apple’i sõnul sellest, et iPhone 12 telefone on lihtsam lahti võtta ja samuti on nende varuosad odavamad.

MacBookide puhul on punktid üsna sarnased, aga kõige keerulisem on parandada viimast MacBook Pro mudelit. Skoorid on Apple’i sülearvutitel 5,6-7 vahemikus.

Apple ei avaldanud remontimise raskusastet niisama, Prantsusmaal nimelt kehtib seadus, mis nõuab tarbijaelektroonika tootjatelt seda tegema. Nii on ka Apple sunnitud oma seadmetele vastavad punktid andma.

Kuigi firmad panevad neid skoore oma toodangule Prantsusmaal ise, peab seda tegema siiski sealsete seaduste järgi. Samas saab punktisummat lihtsalt upitada näiteks sellega, et firma annab telefoniga remondijuhise kaasa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.