Apple

Apple’i patent avaldab kolm futuristlikku klaviatuuridisaini, mis kunagi MacBookidesse jõuda võivad

Rubriiki toetab

Apple on patenteerinud kolm uut klaviatuuritehnoloogiat, mis võivad jõuda tulevastesse MacBookidesse.

Loomulikult ei tähenda patent, et Apple säärase tehnoloogia peagi turule tooks, kuid kolm uut klaviatuuripatenti näitavad, et Apple soovib klaviatuuriga korda saata disainiimesid ning luua rohkem puutetunlikke lahendusi.

Esimene patent kaotab füüsilise klaviatuuri sootuks ning lisab arvutile teise, puutetunliku ekraani, just sinna, kus praegu klaviatuur asub. Ekraani all asuvad sensorid tajuvad kui inimene virtuaalsetele klahvidele vajutab ning koputusmoootorid tekitavad tunde, nagu vajutataks pärisklahvidele. Säärane süsteem lubab klahvistikku ka muuta, näiteks programmis, kus kirjutada ei ole vaja, võib klaviatuuri asemel kuvada hoopis liugureid, keeratavaid nuppe või lüliteid.

Teine patent jätab traditsioonilise klaviatuuri küll alles, kuid asetab selle ümber puuteribad. Sisuliselt lisatakse hetkel klaviatuuri ülaservas kasutusel olev puuteriba ka klaviatuuri külgedele, nii, et näiteks saaksid veebis lehte allapoole kerida, libistades lihtsalt sõrme mööda arvuti serva.

Kolmas klaviatuuri patent on sarnane praegu iPadi klaviatuurikattele. Vältimaks mustuse ja muu sodi klaviatuuri sattumist ning selle rikkumist, soovib Apple kogu klaviatuuri pinna katta kangale sarnaneva materjaliga, mille all on klaviatuur.

Apple uued patendid ütlevad aga üsnagi kindlalt, et firma ei ole huvitatud puutetundliku ekraaniga MacBooki turule toomisest, vähemalt mitte lähiajal.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.