Apple

Google’i otsingumootor võib peagi Apple’i seadmetest vaikerakendusena kaduda

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Juba aastaid on räägitud tehingust, mille kohaselt maksab Google miljardeid dollareid Apple’ile, et jääda iOS-i, iPadOS-i ja macOS-i Safari veebibrauseri vaikimisi otsingumootoriks. 

Tehing tagab selle, et Google’i otsingumootor on iPhone’i, iPadi ja Maci kasutajate esimene eelistus Safari brauseris. Seda muidugi juhul, kui kasutaja ei muuda Safari eelistustes käsitsi otsingumootorit.

Kuigi Google maksab Apple’ile suuri summasid, on siiski spekulatsioonid, et koostöö nende vahel võib üsna peagi lõppeda. Tänavu juulis teatas Reuters, et Suurbritannia konkurentsi- ja turuamet hakkab uurima Apple’i ja Google’i vahelist tehingut. 

Nimelt on Euroopa Liidul ja Google’il varasem ajalugu, mil esimene süüdistas teist konkurentsivastase käitumises.

Kui Suurbritannia seadusandjad kahe suurettevõtte tehingu asjus leiavad midagi kahtlast, võib see sundida Euroopa seadusandjaid eemaldama Google’i otsingumootori Safari veebibrauserist.

Lisaks on Apple hetkel maailma kõige hinnalisem ettevõte, mis tähendab, et Google’i raha neile enam oluline ei ole. See omakorda võib viitada, et Apple eelistab uut otsingumootorit, mis konkureeriks Google’iga.

Üheks Google’i otsingumootori alternatiiviks peetakse DuckDuckGod, mis kogub üha enam populaarsust kasutajate seas, kes peavad oluliseks privaatsust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.