Apple

Gurman: Apple töötab praegu puuteekraaniga Macbooki kallal

Väidetavalt töötab Apple praegu puuteekraaniga sülearvuti kallal.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Apple’i eksperdi Mark Gurmani sõnul töötab Apple praegu sülearvuti kallal, mis lükkab ümber ettevõtte aastaid peetud hoiaku ning võib turule tuua seadme, mille asutaja Steve Jobs nimetas kunagi ergonoomiliselt õudseks.

Gurmani sõnul tegutsevad Apple’i insenerid projektiga aktiivselt ning seetõttu võib arvata, et ettevõte kaalub tõsiselt seadme turule toomist.

Siiski ei ole veel midagi kinnitatud ning juba üle kümnendi on Apple väitnud, et puuteekraanid ei tööta sülearvutitel ja iPad on parem valik neile, kes tahavad suure puutetundliku ekraaniga arvutit. Ühtlasi on Apple muretsenud, et säärased Macid saboteeriks iPadide müüginumbreid.

Lõpuks sai otsustavaks see, et konkurendid lisavad üha rohkem puutetundlikke ekraane enda sülearvutitele ning väidetavalt pani see ka Apple’ile pinge peale.

Teine aspekt võib olla see, et iPad Pro klaviatuuril on juba mõnda aega puuteplaat ja reguleeritav hing, mistõttu meenutab seade üha rohkem sülearvutit.

Gurman lisas viimaks, et säärane suuremate värskendustega Macbook Pro võib müügile tulla 2025. aastal ning seekord juba OLED paneeliga.

Apple on ka varem suunda muutnud. Jobs teatas kunagi, et ettevõte ei hakka kunagi müüma telefoni ja tahvelarvutit. Nüüdseks on iPhone’ist ja iPadist saanud firma sissetulekute alustala.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.