Apple

Häkkerid nõuavad Apple’ilt 50 miljonit dollarit varastatud andmete tagastamise eest

Rubriiki toetab

Häkkerite rünnaku ohvriks langes ettevõte nimega Quanta, kes toodab Apple’ile MacBooki arvuteid. Grupeering nõuab lunavara eest 50 miljoni dollari tasumist, kirjutab The Verge.

Venemaalt pärit häkkerite grupeering REvil, tuntud ka nime all Sodinokibi, on küüned taha saanud Quanta osades serverites olevatele andmetele. Nende hulgas leidub skeeme ja tööjooniseid nii olemasolevate kui ka veel ilmumata seadmete kohta.

REvil on lubanud iga päev avaldada lekkinud andmeid niikaua, kuni lunavara eest tasutakse küsitud summa. Oma väite tõestuseks avaldati 20. aprillil, kui toimus viimane Apple’i meediaüritus, esimesed materjalid varastatud andmete hulgast.

Seni postitatud materjalide hulgast on avalikustatud näiteks uue iMaci joonised ning eelmise aasta lõpus avalikustatud uus M1 kiibiga MacBook Airi joonised. Samuti on avalikustatud skeeme ka uue arvuti kohta, mis veel ilmavalgust pole näinud.

Varguse taga olev grupeering on ka varem oma häkkimisega silma jäänud. Rünnakute ohvriks ja lunaraha nõude on nende poolt saanud näiteks Acer ning kosmeetikaettevõte Pierre Fabre.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.