iPhone 15 kõlakad said hoo sisse: tulekul on mitu suurt muutust

iPhone Dynamic Island
Ka tavaline iPhone 15 võib saada Dynamic Islandi tevituste lahenduse.Foto: Apple

Rubriiki toetab

Apple’i hilissuvine esitlus, kus tutvustatakse uusi iPhone’i mudeleid, on vaid veidi enam kui kuu kaugusel. Seepärast on ka kõlakamasin suure hooga käima läinud ning lekkeid uute seadmete koha ilmub nagu seeni pärast korralikku vihma.

Mudelivalikus sel aastal suuri muudatusi oodata ei ole. Ehk ülimalt tõenõoliselt saabuvad ka sel aastal tavaline iPhone 15, suurem iPhone 15 Plus ning kaks erinevas suuruses Pro-seeria mudelit.

Apple’i tegemistega alati väga hästi kursis oleva Bloombergi ajakirjaniku Mark Gurmani sõnul saavad ülimalt tõenäoliselt kõik selle aasta mudelid varem vaid Pro seerial olnud Dynamic Island teavituste ala. See tähendaks ka iPhone’ide kulmuajastu lõppu. Loomulikult saavad kõik telefonid ka paremad kaamerad.

Viimase kümne aasta suurimaks muutuseks peaks aga olema kaua oodatud USB-C laadimispesa saabumine vananenud Lightning pesa asemel. Tõenäoliselt piirab Apple aga uue pesa kaudu laadimise kiirust nii, et kiirlaadimist saavad pakkuda vaid Apple’i poolt sertifitseeritud kaablid.

Loomulikult saavad Pro-seeria seadmed ka uusima, Bionic 17 kiibi. Tavamudelite südameks on aga eelmise aasta Pro seerial kasutatud Bionic 16 kiibid. Uus ekraanide tootmise tehnoloogia aga toob ekraani raami äärele veelgi lähemale, vähendades märgatavalt musta raami paksust ekraani ja korpuse ääre vahel. Sama lahendust on varem kasutatud Apple Watchi juures.

iPhone 15 Pro seeria peaks saama ka uue Action Buttoni nimelise programmeeritava nupu, mis asendab praegust helina lülitit. Uued telefonid peaksid saama ka uuendatud sisemise disaini, mis teeb need lihtsamini avatavaks ja parandatavaks.

Palju räägitakse ka uute mudelite varasemast kallimast hinnast. See kõlab loogilisena, kuna kõik konkurendid on sel aastal oma uute mudelite hindu tõstnud. Samas jääb esialgu lahtiseks, kuidas see mõjutab iPhone’i hindu Euroopas, kuna Apple tõstis uute mudelite Euroopa hindu juba eelmisel aastal, samas kui USA hinnad jäid endiseks.

Loomulikult tulevad uued telefonid koos uusima tarkvaraga. iOS 17 toob päris suure hulga väiksemaid uuendusi ja parandusi. iOS 17 saabub ka alates iPhone 9-st kõikidele vanematele iPhone’i mudelitele.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.