Apple

Kõik Apple Musicu kasutajad saavad kõrgema kvaliteediga heli nautida lisatasuta

Rubriiki toetab

Apple avalikustas pikalt kuluaaridest jutuks olnud uue funktsiooni oma muusikateenuse jaoks. Edaspidi saavad kasutajad muusikalt kuulata kõrgema kvaliteediga ilma, et tavalisele kuutasule tuleks lisa.

Lossless Audio

Lossless Audio funktsioon rakendub automaatselt kogu Apple Music sisule, esimese hooga saab kõrge kvaliteediga kuulata rohkem kui 20 miljonit erinevat lugu. Aasta lõpuks lubatakse, et see number on tõusnus 75 miljoni peale.

Apple Music pakub seega lugudele CD plaadi helikvaliteeti (16 bitti ja 44.1 Hz) ning Apple seadmetel 24 bitist heli (vahemikus 48 kuni 192 Hz). Maksimaalsete numbrite jaoks on vajalik kasutada aga mõnda välist DAC seadet.

Kõrgema helikvaliteedi kasutamiseks tuleb see sisse lülitada seadete alt: Settings -> Music -> Audio Quality.

Spatial audio ja Dolby Atmos

Lisaks kõrgemale helikvaliteedile pakub Apple Music nüüd kasutajatele ka paremat ruumilise heli kogemust tänu Spatial audio ja Dolby Atmos integratsioonile.

Selle jaoks on vajalikud AirPods või Beats seeria kõrvaklapid, millele sisse ehitatud H1 või W1 kiip. Apple Musicust leiab edaspidi ka spetsiaalse lugude nimekirja just Dolby Atmose efekti nautimiseks ning teoga lugude juures kuvatakse ka vastavat märgistust.

Uus funktsioon toimib viimaste Apple’i telefonide, tahvlite ja 4K Apple TV-ga automaatselt, vajadusel saab selle sisse lülitada nutiseadme menüüst Settings -> Music -> Audio.

Uus teenus jõuab kõigi kasutajateni käesoleva aasta juunikuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.