Apple

Kuidas iPhone’i või iPadi mäluruumi tagasi saada?

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Kuigi telefonide mälumahud on aja jooksul kasvanud, on seda teinud ka rakenduste ning piltide ja videote mahud. Nii pole mingi ime, et ühel hetkel võid leida nutiseadme ekraanilt kurjakuulutava sõnumi lõppenud mäluruumi kohta. Nende nippide abil on võimalik see tagasi saada.

Kõigepealt tasuks üle vaadata, mis kõige suurema osa telefoni mälumahust enda alla võtab. Seda infot kuvatakse General -> iPhone storage menüüs, kus andmetüüpide kaupa on näidatud iga grupi osakaal kogumahust.

Kustuta mittevajalikud rakendused ja failid

Lihtne ja kiire viis mälu vabastamiseks on kustutada seadmest need rakendused, mida sa tegelikult ei kasuta.

Samuti annab iOS hea ülevaate ka nendest rakendustest, mis enim mälumahtu enda alla võtavad ning nende kustutamine annab kohese efekti.

Suured mälumahu röövlid on ka fotod ja videod. Ka viimase puhul tuleb iOS appi ning kuvab kasutajale telefonis olevad videod suuruse järjekorras. Selle järgi on lihtne vanad või ebavajalikuma neist kustutada.

Kasuta iCloudi

Apple’i pilveteenus iCloud võimaldab telefoni sisu ka sinna sünkroniseerida. Vaikimisi pakub teenus igale kasutajale 5 GB pilveruumi, kuid see saab üsna kiiresti täis.

Kui raatsid igakuiselt veidi kulutada, siis pakub iCloud võimalust 1 euro eest kuus soetada 50 GB pilveruumi. Selline maht on juba piisavalt suur, et oma pilte ja videosid telefoni asemel hoopis seal hoida.

Ka teised pilveteenused tulevad appi

Kui kulutada ei raatsi, on alati võimalik kasutada ka teisi pilveteenuseid. Tihti pakuvad need tasuta suuremat hulka pilveruumi, kui iCloud. Näiteks Google Drive annab igale kasutajale 15 GB vaba ruumi oma andmete salvestamiseks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.