Apple

Leke väidab, et iPhone 14 tuleb juba USB-C laadijaga

Uus iPhone 14 Pro ei pruugi enam tulla Lightning pesaga.Foto: Apple_Tomorrow

Rubriiki toetab

Kuigi iPhone 13 tuli alles välja, räägitakse juba iPhone 14-st. LeaksApplePro kirjutab, et uuele iPhone 14 Prole võib tulla midagi, mida paljud on juba pikalt oodanud – USB-C. Tema sõnul on mitu asjaga kursis olevat, kuid anonüümseks jääda soovinud allikat välja toonud kolm põhilist põhjust, miks Apple nii teeb.

Kiirus

Esiteks, iPhone 14 Pro ja 13 Pro lasevad videot salvestada ProRes formaadis, mis võtab palju ruumi. Näiteks, on üks minut ProRes 4K videot 6 GB suurune. Seda tüüpi kaadrid on mõeldud professionaalidele, kes tahavad telefoniga filmida. Sellepärast aga on need kaadrid enamasti pikemad kui minut ning võtavad kõvasti ruumi. 

Professionaalidel on vaja need failid tõsta aga arvutisse, et neid töödelda ning siit tuleb esimene probleem Lightning ühendusega. See pesa on 2012. aastast ning on endiselt USB 2.0 kiirustel.

Kujutame ette, et professionaal salvestab kaks tundi 4K ProRes videot, mis võtab ta telefonis 720 GB ruumi. Lightninguga võtaks faili arvutisse tõstmine tal 3 tundi ja 45 minutit. Seevastu USB 4 tehnoloogial põhineva USB-C’ga, nagu on iPad Prol, võtaks faili liigutamine vaid 2 minutit ja 38 sekundit. Kui “Pro” iPhone’i nimes tõesti tähendab “professionaalidele”, siis peab Apple selle uuenduse tegema.

Juriidilised probleemid

Teiseks, Apple tahab vältida juriidilisi probleeme tulevikus. Euroopa Liit ja Bideni-Harrise valitsus Ameerika Ühendriikides suruvad peale universaalse USB-C pesa kasutamist ja on valmis trahvima tehnoloogia ettevõtteid, kes sellest kinni ei pea.

USB-C pesa kasutamine iPhone Prodes annaks ettevõttele ka argumendi, et neil on hetkel üleminekuperiood ning sellega saaks nad tavaversioonides palju odavamat Lightningut edasi kasutada natuke aega. LeaksApplePro arvab, et odavama otsa iPhone’id saavad USB-C pesa 2023. aastal.

Keskkond ja maksumus

Kolmandaks, keskkonna kaitsmine on Apple’ile väga oluline. See on üks ettevõtte põhiväärtustest ning ettevõtte juhid teavad, et nad ei saa jätkata Lightningu kasutamist, kuna see põhjustab keskkonnale liigselt probleeme. Kui nende telefonid läheksid üle USB-C peale, oleks kõigil maailma nutitelefonidel üksainus pesa ning see aitaks kindlasti ka keskkonda.

Viimaks, pani LeaksApplePro lauale ühe mõtte: “Apple saaks siis öelda, et maailmas on juba miljardeid USB-C kaableid ning nad ei anna enam telefonidega kaablit kaasa, teenides nii rohkem kasumit.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.