Apple

Maailma müüduimate telefonide TOP10: vaid kaks telefoni pole iPhone’id

Apple'il läks eelmisel aastal telefonide müügiga hästi.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Uuringufirma Counterpoint Research sõnul oli Apple eelmise aasta populaarseim nutitelefonide bränd, kuna 10-st enimmüüdud telefonist on tervelt 8 Apple’i omad. Ettevõtte sõnul on Apple esimene firma, kes on telefonide müügi esikümnes saanud endale nii palju kohti.

Uuringufirma sõnul moodustasid sarnaselt üleeelmisele aastale nutitelefonide populaarsuse esikümnik 19% kõigist müüdud nutitelefonidest. Ettevõte lisas, et esimest korda on näha olukorda, kus Pro Max mudeleid osteti Pro ja baasversioonidest rohkem.

Kõige populaarsem telefon eelmisel aastal oli iPhone 13, mis moodustas 28% Apple’i telefonide müügist. Sellele järgnes 13 Pro Max ja 14 Pro Max. Neljanda ja kümnenda koha said Samsungi Galaxy A13 ning Galaxy A03 säästutelefonid.

Counterpoint Research’i analüütikute Harshit Rastogi ja Karn Chauhani sõnul vähendavad ettevõtted tõenäoliselt sel aastal mudelite arvu, et suurendada individuaalsete mudelite müüginumbreid.

Ettevõte lisas, et see muutus toimub juba praegu ning kui 2021. aastal oli müügil 4200 erinevat nutitelefoni mudelit, siis eelmisel aastal langes see number 3600 peale.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.