Apple

MacBookide külge saab nüüd ühendada välise graafikakaardi, aga väga karmide piirangutega

Rubriiki toetab

Äsja välja tulnud macOS High Sierra 10.13.4 tarkavauuendus lubab kasutajal nüüd uuemate MacBookidega kasutada väliseid graafikakaarte (eGPU), et sülearvutite graafikajõudlust tõsta.

Seda jõudlust saad ära kasutada näiteks videotöötluseks, nõudlikumate 3D-mängude mängimiseks, VR-sisu loomiseks ja paljuks muuks, milleks MacBooki sisesest graafikakiibist väheseks jääb.

Väliseid graafikakaarte saab kasutada ThunderBird 3 pordiga MacBookidega, mis on välja tulnud alates 2016. aastast. Samuti saab neid kasutada iMacidega, mis on müügile tulnud alates 2017. aastast.

Apple kuulutas väliste graafikakaartide toe enda arvutitele välja eelmise aasta juunis, pannes seal eriliselt fookusesse just VR-sisu loomise. Nüüd jõudis see uuendus lõpuks ka reaalselt kohale.

Küll on aga väliste graafikakaartide toes paar piirangut. Ametlikult toetab Apple ainult AMD väliseid graafikakaarte ja kui kaart on ühendatud, siis see ise automaatselt veel midagi kiiremaks ja paremaks ei tee, vaid igas rakenduses peab ka rakenduse arendaja lubama väliste graafikakaartide kasutamise.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.