Apple

Megaprojekt liigub lähemale: Apple’i liitreaalsuse tarkvara sai uue nime

Apple peaks varsti tulema turule oma liitreaalsuse peakomplektiga.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Lekete põhjal võib arvata, et Apple töötab praegu liitreaalsuse peakomplekti kallal. Sellele viitab ka asjaolu, et väidetavalt muutis ettevõte just projekti tarkvara nime. Apple’i eksperdi Mark Gurmani sõnul võib firma oma liitreaalsuse peakomplektiga tulla avalikkuse ette juba järgmise aasta jooksul. Ta lisas, et seade tuleb täiesti eraldi tarkvara ja äpipoega.

Neid väiteid oleme me ka varem kuulnud, kuid nüüd lisas Gurman, et ettevõtte siseselt muutis platvorm nime. Varasemalt oli seadme operatsioonisüsteemi nimi “realityOS”, mis tähendab reaalsuse tarkvara.

Nüüd saab Gurmani sõnul seadme tarkvara nimeks xrOS või “extended reality”. Eesti keeles ei tähenda see enam reaalsuse tarkvara, vaid nüüd juba laiendatud reaalsust.

Apple pole Apple Watchi turule toomisest ühegisse uude tootesegmenti sisenenud ning pole teada, millal täpselt ettevõtte liitreaalsuse peakomplekt välja tuleb. Apple’i analüütiku Ming-Chi Kuo sõnul võib selle avalikustamine hilineda 2023. aasta teise poolde.

Kuo sõnul tahtis Apple algselt seadme avalikustada juba järgmise aasta jaanuarikuus ning ta pole kindel, kas viimased asjaolud seda muudavad. Küll aga lisas ta, et liiga pikk paus avalikustamise ja müügile jõudmise vahel võib teha haiget müüginumbritele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.