Mitu vägevat uuendust: mida peidavad endas äsja avalikustatud iPhone 15 ja iPhone 15 Plus?

Apple avalikustas uued telefonid.Foto: Apple

Rubriiki toetab

Täna leidis aset Apple’i iga-aastane suurüritus, kus avalikustati muidugi muuhulgas iPhone 15 ja tema suurem vend iPhone 15 Plus. Erinevalt eelmisest aastast on värskel mudelil päris mitu uuendust ja hind jääb vähemalt dollarites samaks.

iPhone 15 jätkab sama 6,1-tollise ekraaniga, kuid koos selle generatsiooniga saab seade varasemalt Pro versioonile omaseks saanud dünaamilise saare. Tegu on selfikaamera juures oleva “saarekesega”, kuhu saab telefon kuavada erinevaid teavitusi, navigatsiooni, meediat ja muud.

iPhone’id saavad nüüd lõpuks ka USB-C pesa ning Apple’i sõnul saab nüüd ühe kaabliga laadida iPhone’i, iPadi, ja Macbooki.

Jah. Lõpuks. Siiski ei tasu ennast liiga ekstaasi viia, kuna tõenäoliselt teeb Apple kaabli enda spetsiaalsete sertifikaatidega ning seega ei tasu kindlasti oodata, et uut iPhone’i saab oma viis aastat vana juhtmevabade kõrvaklappide laadimiskaabliga laadida.

Väga tõenäoliselt laevad, vähemalt mõnda aega veel, Apple’i uusi telefone vaid ettevõtte enda tehtud kaaluka hinnaga kaablid.

2000-nitise eredusega ekraan on peaaegu kaks korda heledam, kui oli iPhone 14 versioonil. Korpuse poolest on näha, et telefon on muutunud selle generatsiooniga ümaramaks ja võiks isegi öelda iPhone 6-likumaks.

Kaamera on nüüd 48-megapiksline, kuid tavaline iPhone jääb endiselt kahe läätsega. Apple’i sõnul ei ole uue kaamera kvaliteet, detailsus ja värvid mitte ainult paremad, vaid ühtlasi ka parema failisuurusega, mida saab tarbija paremini kasutada. Värskendusi sai ka seadme selfikaamera, millel on nüüd võimalik hiljem fookust muuta ja millel on paremad värvid, kiirus ja teravamad detailid.

Sarnaselt aga eelmistele generatsioonidele jätkab Apple taktikaga, kus tavaversioon iPhone’ist saab saab eelmise generatsiooni kiibi ning Pro versioon saab uue protsessori. Siinkohal saab iPhone 15 A16 kiibi, mis oli ka iPhone 14 Pro ja Pro Maxis. Seade tuleb kokku viies värvitoonis: must, valge, roheline, kollane ja roosa.

iPhone 15 algab Ameerika Ühendriikides 799 dollarist, mis teeb 745 eurot. Tüüpiliselt on iPhone’ide hind Euroopas palju kallim ning seega ei tasu reaalsuses kindlasti alla 900 eurost hinda oodata.

iPhone 15 Plus

Koos tavalise iPhone’i ja uue Pro seeriaga avalikustas Apple ka värske iPhone 15 Plusi, mis on suurem tavaversioon. Seade on mõeldud neile inimestele, kes ei vaja väga võimast telefoni ega kaamerat, kuid kes tahavad suurt ekraani.

Ka 15 Plus saab dünaamilise saare ja ka seadme muud näitajad jäävad samaks. Telefonil on A16 protsessor ja 6 GB vahemälu.

Seadme hind algab USA-s 899 dollarist, mis teeb 838 eurot, kuid tavaliselt on seadme hind Euroopas umbes veerandi jagu kallim. Seega ei tasu alla 1000 eurost alghinda seadmele oodata. Seadmed jõuavad USA-s müüki 22. septembril, Eestis ilmselt paar nädalat hiljem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.