Apple

Nädala äpp: Kristel Kruustük jälgib beebi arengut äpi abil

Foto: Sander Ilvest/PM/Scanpix

Geenius tutvustab igal nädalal ühe tuntud eestlaste poolt armastatud äppi ning sel nädalal rääkis laste arengu jälgimiseks mõeldud Sprout rakendusest värske ema ning idufirma Testlio üks asutajatest Kristel Kruustük.

Äpp võimaldab märkida üles näiteks seda, millal laps sööb, millal teda imetatakse, millal laps magab ja palju muud. Lisaks sellele on võimalik rakendusse üles märkida lapse tegevused ja arenguga seotud detailid, kuid ka arsti juures käigud ning beebi tervisenäitajad. “Kasutasin umbes viite erinevat äppi ja lõpuks Sprout jäi kõige tugevamalt esile,” ütles Kruustük.

Äpi funktsionaalsus annab väga palju võimalusi ja variante lapse arengu ning tegevuste ülesmärkimiseks. Rakendus näitab ka tekkivaid mustreid, näiteks saab ühe nädala vaates jälgida, kas lapse uneajad on regulaarsed või kas ta sööb regulaarsete intervallide järel.

“Tihti öeldakse, et lapsed võiksid tulla kasutusjuhendiga. See äpp näitab sulle ka ära, kuhu laps võiks olla arenenud näiteks esimese või teise kuu lõpuks, see on hästi põnev minu jaoks,” ütleb Kruustük. “Kui sa oled esmakordne lapsevanem, siis on kõik nii uus ja sa hästi palju kardad, siis see äpp mingis mõttes annab sulle veidi kindlust, et siin on ka teised lapsevanemad, kellel on ka niimoodi,” lisas ta.

Lae Sprout Baby rakendus alla siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.