Apple

Siri pealtkuulajad töötasid päevaga läbi üle 1000 salvestuse

Kārlis Dambrāns

Rubriiki toetab

Hiljuti selgus, et Apple’i palgatud koostööpartnerid kuulavad pealt Sirile esitatud küsimusi, et hinnata nende asjakohasust ja vastuse täpsust.

Tegelikult ei kuule aga partnerid mitte ainult Sirile esitatud küsimusi, vaid ka kogemata juhtunud Siri aktiveerimisest tekkinud helisalvestisi. Tänaseks on programm peatatud ja keegi Siri salvestusi enam pealt ei kuula.

Üks Iirimaal töötanud Siri kvaliteedikontrollija rääkis portaalile The Verge, et neil tuli päevas kuulata üle 1000 erineva Sirile öeldud käskluse, otsustada, kas need on asjakohased ja neid seejärel hinnata. Hindamisel vaadati seda, kas Siri aktiveerimine oli iseeneslik ehk kas Siri aktiveerus mõne muu sõna peale, mis kõlas sarnaselt kutsefraasile “Hey, Siri,” või soovis kasutaja päriselt nutiassistendiga rääkida. Samuti hinnati seda, kas Sirile esitatud küsimus või palve oli midagi, mida assistent täita suudab.

Töötajad, kes Siri kvaliteedihindamist läbi viisid, ei näinud kasutajate andmeid. Nad küll kuulsid kasutajate häält ja nende aktsenti, kuid rohkem infot kasutajate kohta teada ei saadud. Samas võis vahel sirile esitatava küsimuse taustaks või kogemata aktiveerunud Siri salvestuselt kuulda isiklikke detaile, infot inimese terviseprobleemidest või isegi infot mõne narkodiili kohta.

Pärast seda, kui avalikkus Siri teadete kuulamisele enam tähelepanu asus pöörama, lõpetas Apple sääraste analüüside tegemise. Ehkki kumbki osapool – Apple ega analüüsi läbi viinud firma – ei ole koostöö lõpetamist ametlikult kommenteerinud, pakub Verge’iga suhelnud töötaja, et töölt vabastati üle 300 inimese, kes hindasid Siri kvaliteeti või transkribeerisid sõnumeid.

Pole teada, kas ja millal Apple taas Siri kvaliteedihindamist sel viisil läbi viima hakkab, tõenäoliselt ei juhtu see enne, kui Apple on oma operatsioonisüsteemidesse lisanud võimaluse oma Siri salvestuste saatmine välja lülitada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.