Apple

Suur leke: iOS 13 saab tumeda režiimi, uued nutikad funktsioonid ja mitu rakendust oskavad uusi trikke

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Lekked paljastavad, et iOS 13 võib saada tumeda režiimi, parema rakendustehalduse iPadile ning undo-viipe ekraanil.

9to5Mac kirjutab, et iOS 13 saab kõikjal süsteemis toimiva tumeda režiimi, mille saab seadistustest sisse lülitada. Lisaks saab uuenduse “Undo” ehk tagasi võtmise funktsioon.

Täna tuleb mõnd iOS seadet raputada, et just kirjutatu tagasi võtta. Lekke kohaselt tuleb iOS 13 puhul aga asetada kolm sõrme klaviatuurile ning libistada neid vasakule või paremale, et tegevust tagasi võtta või tagasi võetud tegevust korrata.

iPadi kasutajad näevad suurt uuendust selles, kuidas rakendused end kuvada saavad. Üks rakendus saab võimaluse kuvada endas mitut akent, näiteks tekstiprotsessor võimaldab avatuna hoida mitut dokumenti korraga. Aknaid saab ekraanil ringi tõsta ja liigutada ning paigutada neid täpselt nii, nagu kasutaja soovib.

Uuendusi näevad ka Safari ning Mail. iPadi Safari võib hakata kuvama täisversiooni veebilehtedest, et vältida olukorda, kus iPadi ekraanil kuvatakse nutitelefonide jaoks kujundatud veebilehte. Mail rakendus saab funktsiooni meilide hiljem lugemiseks, mis tuletab saabunud meile kasutajale soovitud hetkel meelde. Lisaks asub iOS kirju automaatselt sorteerima, paigutades need näiteks reklaamkirjade, uudiskirjade, tööalaste kirjade või mõttetute kirjade kasti.

Väiksematest uuendustest mainitakse paremaid tekstistiile ehk fonte, paremat “Hey Siri!” fraasi tuvastust, ümberkujundatud meeldetuletuste rakendust ning paremat tuge printeritele.

Loomulikult on tegemist lekkega ja kuna iOS 13 väljakuulutamiseni on jäänud veel aega, siis ei ole kindel, kas ja millised neist arvatud uuendustest päriselt operatsioonisüsteemi jõuavad.

iOS 13 kuulutatakse välja 3. juunil, kui algab Apple’i igaaastane arendajate konverents WWDC2019.

Märksõnad: , , , , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.